1. CDL : 8. - 10. kolo - staršího a mladšího ligového dorostu

18.10.2006 / SCM

30.09.2006 sobota 11,00 hodin (Řepčín) SK Sigma Olomouc U19 : FC Tescoma Zlín U19 4:1 (1:0) Branky: Petr 2x, Michalčák, Horák Sestava:Bárta – Šimeček, Plánička, Tomčík, Sucháček – Nuc, Huf, Štětina, Nepožitek - Petr, Hořava Střídání: 62, Večeř (Bárta) 90, Michalčák (Nuc) 92, Horák (Petr) Hodnocení utkání: V sobotu se na Řepčínském stadionu hrálo klasické dorostenecké derby mezi Olomoucí a Zlínem a v prvním poločase tomu odpovídala i kvalita utkání. Zlín výborně bránil a hrozil z nebezpečných protiútoků, nutno však dodat, že spíš využíval menších zaváhání jednotlivých hráčů domácího celku. Všechny tyto možnosti vyřešil výborným způsobem brankář Bárta. Naši dorostenci se neprosazovali tolik jako v předchozích zápasech, a když si vytvořili příležitost, zejména po centrovaných míčích,nebyli v zakončení tak důrazní aby vstřelili branku. Utkání se rozhodlo těsně kolem přestávky, to když tři minuty před koncem poločasu využil domácí Petr kolmou přihrávku ke vstřelení úvodního gólu a ihned po zahájení druhého poločasu znovu Petr a znovu po kolmé přihrávce vnikl do pokutového území, kde byl faulován hostujícím brankářem. Ten obdržel za svůj zákrok červenou kartu a nařízenou penaltu sám Petr proměnil. Po vyloučení hostujícího hráče měli domácí mnohem více prostoru pro svoji kombinační hru a pomocí pěkných herních situací si vytvářeli několik šancí, z nichž dvě skončili gólem a shodou okolností branky vstřelili střídající hráči. První po ideálním centru se prosadil hlavou Michalčák a u druhé se po odraženém míči prosadil tvrdou střelou Horák. Kaňkou na vydařeném výkonu ve druhém poločase byl inkasovaný gól do domácí sítě až v nastaveném čase. Psotka: Viděl jsem Zlínské mužstvo v domácím utkání s Budějovicemi a již v tomto utkání byl na mužstvu vidět posun v herní kvalitě směrem nahoru, na rozdíl od letního přípravného utkání, které jsme vyhráli hladce 7:2, Zlínský tým potvrdil své zlepšené výkony i v tomto utkání. Celý první poločas se hrál vyrovnaný fotbal, těžko jsme se prosazovali do brankových příležitostí, což bylo zapříčiněno i nekvalitními individuálními výkony, na rozdíl od předchozích zápasů, u jednotlivých našich hráčů. Druhý poločas jsme začali mnohem lépe, agresivněji jsme napadali rozehrávku soupeře, zrychlili jsme kombinaci a hlavně jsme se tlačili rychleji do před-finální fáze a zakončení. V úvodu druhého poločasu se díky proměněnému pokutovému kopu a hlavně díky vyloučení zápas prakticky rozhodl, z dalších šancí jsme proměnili pouze dvě, ale mnohem více mne mrzí inkasovaný gól v samém závěru. Ještě jsme neodehráli zápas bez inkasovaného gólu a vlastní nekoncentrovaností jsme se o první možnost připravili sami. 07. 10. 2006 sobota 13,00 hodin (Řepčín) SK Slavia Praha U19 : SK Sigma Olomouc U19 2:1 (1:0) Branka: Hořava Tomáš Sestava: Večeř – Šimeček, Plánička, Ulma, Stroupek – Nuc, Tomčík, Štětina, Javůrek - Petr, Hořava Střídání: 46, Bernard (Javůrek) 60, Pospíšil (Nuc) 92, Nepožitek (Štětina) Hodnocení: Úvod utkání byl vyrovnaný, ale v prvních třiceti minutách si Sigma vytvořila větší brankové příležitosti, ale Petr a Nuc svoje šance neproměnili. O výsledku utkání rozhodlo posledních pět minut prvního poločasu. Po několika standardních situacích za sebou zahrávaných domácími hráči se Sigma dostala pod tlak a po dvou individuálních chybách inkasovala dvě po sobě jdoucí branky. Druhý poločas začala Sigma mnohem více agresivněji při osobních soubojích, do útočné fáze se zapojovalo více hráčů a vytvořila si souvislý tlak, který byl občas narušen, zejména na konci utkání, nebezpečnými brejky domácího celku. Přestože měla Sigma hru pod kontrolou, nevytvářela si proti dobře fungující obraně domácích, tolik šancí jako v předchozích utkáních, Když už šance přišli, museli se naši hráči soustředit příliš na pohyb míče, a to z důvodu katastrofálního terénu. Tak se Sigmě podařilo pouze snížit rozdíl ve výsledku, to když v závěru korunoval svůj vynikající výkon Hořava střelou do šibenice. Psotka: O dnešní prohře rozhodl náš výkon v prvním poločase, a to zejména v útočné fázi. Chybělo nám víc odvahy při soubojích jeden na jednoho a větší klid při vyložených brankových příležitostí. Druhý poločas byl už našim standardním výkonem, ale při řešení finální fáze nám dělal problémy nerovný terén. Dorostenci měli možnost se srovnat s nejlepším týmem Rakouska 11.10.2006 středa 17,00 hodin (Hollabrunn) Austrie Magna Wiena U19 : SK Sigma Olomouc U19 2:2 (2:2) Branky: Bernard, Horák Sestava: Večeř (45,Novotný) – Huf (45,Šimeček), Tomčík (45,Plánička), Ulma, Stroupek(45,Javůrek) – Bernard (45,Michalčák) Jančík, Koutek(45,Sucháček) Michalčák (45,Horák) – Pospíšil (45,Petr), Nepožitek (45,Blaha) Hodnocení: Olomoučtí dorostenci měli výbornou příležitost porovnat si své schopnosti s dlouhodobě nejlepším Rakouským mládežnickým týmem a vůbec si nevedli špatně. Stejně jako výsledek tak i výkon na hřišti byl vyrovnaný (a to ještě Nepožitek neproměnil penaltu) a i v tomto utkání ukázali naši mládežníci svoji kvalitu a perspektivu pro Olomoucký fotbal. Psotka: Chtěl bych poděkovat Romanu Pivarníkovi, který nám toto utkání zprostředkoval a umožnil nám tak konfrontaci s kvalitním evropským týmem. Přestože několik hráčů chybělo díky posunům do vyšší kategorie a kvůli reprezentačním povinnostem (z těchto důvodů chyběli hráči i domácím) náš výkon jako celku ale i výkony jednotlivých hráčů byli určitě minimálně rovnocenné s těmi Rakouskými. V utkání jsem měl možnost vyzkoušet si spoustu mladších hráčů a vidět je tak ve srovnání s kvalitním soupeřem a ani oni nezklamali. Určitě mají tito hráči vzhledem k svému věku handicap při osobních soubojích, ale díky jejich fotbalovosti vidím i u nich perspektivu. 14.10.2006 sobota 11,00 hodin (Řepčín) SK Sigma Olomouc U19 : FK Teplice U19 4:1 (2:1) Branky: Nepožitek, Bernard, Petr, Michalčák, Sestava: Večeř – Šimeček, Plánička, Bodeček, Sucháček – Bernard, Huf, Tomčík, Nepožitek - Petr, Horák Střídání: 60, Nuc (Huf) 72, Michalčák (Petr) 85, Pospíšil (Tomčík) Hodnocení: Od začátku utkání měli domácí navrch, a přestože došlo díky posunům jednotlivých hráčů o kategorii výš a díky reprezentačním povinnostem k několika změnám v sestavě, na kvalitě hry to nebylo znát. Sigma lépe kombinovala, byla důraznější v osobních soubojích a postupem času si vytvářela víc a víc brankových příležitostí. O první branku se postaral hostující obránce, který po výborně zahrané stand.situaci zbytečně fauloval Horáka a nařízenou penaltu proměnil Nepožitek. Přestože Sigma inkasovala po pěti minutách smolnou vyrovnávací branku, to když přímý volný kop tečovali dva domácí hráči do vlastní sítě, ve svém tlaku nepolevila a po precizně provedené stand.situaci šla za dalších pět minut, brankou Bernarda do vedení. Druhý poločas se hrál pouze na jednu branku a z mnoha šancí skončili v síti ještě dvě. To když své sóla proměnili nejprve Jakub Petr a v závěru utkání také Lukáš Michalčák. Psotka: Dnes jsme utkání zvládli naprosto suverénním způsobem a na rozdíl od předešlých utkání jsme neměli ve hře žádný chvilkový výpadek, po celé utkání jsme měli hru pod kontrolou a ani smolná branka výkon našeho mužstva neovlivnila. Utkání ukázalo, že máme v kádru staršího dorostu dostatek kvalitních hráčů, kteří jsou, v případě vynucených změn, okamžitě připraveni podat kvalitní výkon. 8.kolo 1. ČPP ligy mladšího dorostu 2006/2007 SK Sigma Olomouc U17 : FC TESCOMA Zlín U17 4:4 (1:2) Sestava SK Sigma: Novotný Bouška (58´Vojkovský) – Heinz – Zapletal (48´Kučera) – Kulíšek Němčák – Vančura (40´Navrátil) – Šichor Machálek (40´Nekuda) – Chlebek – Rajnoha Branky SK Sigma: 8´ Němčák 1:0 52´ Navrátil 2:3 76´ Nekuda 3:4 80´+ 5´ Nekuda 4:4 Průběh utkání: Utkání mužstev ze špice tabulky začalo ve velkém tempu, když hosté zahrozili ihned po úvodním hvizdu, kdy nedůslednost Heinze málem potrestal hlavou hostující útočník. Tento okamžik nastartoval domácí, kteří na 20 minut ovládli hřiště a vypracovali si některé šance (Chlebek, Machálek, Kulíšek) a také se gólově prosadili, když Němčák v 8 minutě dorazil závar před hostující brankou 1:0. Sigma nadále působila jistým dojmem, který vedl ke pěkné kombinační hře. Bohužel domácí stopeři vydrželi s koncentrací jen do 25 minutě, kdy nepřesnou rozehrávku Zapletala před vlastním pokutovým území využili hosté k úspěšnému brejku 1:1. Za pět minut bylo ještě hůř, když rozhozenou obranu překonali hosté lobem a vyběhnuvší Novotný fauloval útočníka Zlína a z penalty se ujali Valaši vedení.1:2. Do druhého poločasu nastoupili domácí s chutí „porvat“ se o výsledek. Bohužel v úvodu druhého poločasu využili hosté jeden brejk a po hrubce Boušky šli do dvougólového vedení -1:3. Sigmáci ukázali, že se s tímto průběhem nehodlají smířit a za pět minut, v 60 minutě, snížil na rozdíl jediného gólu střídající Navrátil - 2:3. V tento moment existovalo na hřišti jen mužstvo Sigmy, ale jen na 10 minut, když nevyužilo svou šanci na vyrovnání Němčákem a v následujícím okamžiku nepochopitelně ztratil míč stoper Heinz, který podcenil situaci a musel ji řešit faulem v pokutovém území, čehož hosté v 65 minutě využili - 2:4. V tento moment by si na domácí vsadil málokdo, ale přeci. Domácí se nenechali zlomit a vybičovali se ke strhujícímu závěru, kterému škodili pouze hosté svým častým simulováním, zdržováním, což promítl v nastavení hlavní rozhodčí a nastavil 7 minut. Sigma hrála více než 30 minut na 3 obránce a snažila nesmírným úsilím přiblížit se Zlínu. V 75 minutě proměnil svou šanci Nekuda 3:4, který i v nastaveném čase rozhodl střelou k tyči o konečné remíze 4:4. Hodnocení trenéra Jiřího Saňáka: „ Do utkání jsme vstoupili aktivně, úvod utkání nám vyšel velmi dobře, ovládli jsme hru a soupeře přehrávali. Ujali jsme se vedení a měli i další šance, které jsme nevyužili. Bohužel ke konci poločasu jsme udělali 2 hrubé chyby, za které velmi produktivní soupeř trestal. Ve druhém poločase jsme udělali ještě 2 hrubky a byli jsme potrestáni. Závěr utkání jsme heroickým výkonem srovnali skóre. Myslím si, že diváci viděli atraktivní fotbal se spoustou branek a obětavých výkonu na hranici vyčerpání a to chci kluky naučit, bojovat o diváka, výsledek. 10. kolo 1. ČPP Ligy mladšího dorostu SK Sigma Olomouc : FK Teplice 0:3 (0:1) Sestava SK Sigma: Novotný Kulíšek – Vančura (40´Heinz) – Zapletal – Kučera (40´Nekuda) Šichor – Němčák (49´Rajnoha) Machálek (40´Navrátil) – Krč – Chlebek Doležal Průběh utkání: Utkání dalšího kola dorostenecké ligy mladšího dorostu začalo aktivní hrou domácích, kteří vstoupili do zápasu sérií standardních situací, které však ani Kulíšek ani Krč neproměnili. V 8 minutě však udělal na vlastní polovině hrubku Krč a hosté trestali 0:1. V dalším průběhu hry se obraz hry nezměnil, domácí se sice snažili, útočili, ale nebyli dost důrazní a tak se nedokázali prosadit. Do druhého poločasu provedl domácí trenér Saňák tři změny v sestavě a v rozestavení na 3-4-3, bohužel ke změně výsledku ani tato rošáda nevedla. Domácí si vypracovali šance (Chlebek, Rajnoha), ale mladí hráči Sigmy nedotáhli své akce do brankové podoby, a tak trestali hosté dvěma góly v samotném závěru utkání a podtrhli nevýrazný výkon domácí Sigmy. Hodnocení trenéra Jiřího Saňáka: Utkání se nám nepovedlo, kluci neměli svůj den, snažili se, ale dnes to bylo málo, hosté nás prakticky potrestali z každého protiútoku na začátku a v závěru utkání. Myslím si, že naši hráči procházejí vývojem a fází vyrovnávání se s rolí fotbalisty a obhajoby útočného fotbalu. V týdnu jsme sehráli těžké mezinárodní utkání na Austrii Vídeň, která jsme prohráli 6:0 a Rakušané nám ukázali mnoho podnětných situací v oblasti mládežnického fotbalu. Věřím, že náš tým bude předvádět výborné výkony postavené na zkušenostech z těchto těžkých chvil. 1. CDL - starší 1. Sigma Olomouc 10 8 0 2 35 : 17 24 ( 6) 2. Sparta Praha 10 5 2 3 14 : 11 17 ( 2) 3. Slavia Praha 10 4 4 2 15 : 11 16 ( 1) 4. Baník Ostrava 10 4 4 2 17 : 14 16 ( -2) 5. Brno 09 5 1 3 11 : 10 16 ( 4) 6. Tescoma Zlín 10 4 4 2 12 : 14 16 ( 1) 7. Jihlava 08 5 0 3 18 : 11 15 ( 6) 8. Bohemians 1905 10 4 3 3 17 : 17 15 ( -3) 9. Dynamo Č. Budějovice 10 3 5 2 19 : 14 14 ( -4) 10. Marila Příbram 10 3 5 2 17 : 14 14 ( 2) 11. Hradec Králové 10 3 3 4 17 : 19 12 ( -6) 12. Teplice 10 3 1 6 10 : 15 10 ( -2) 13. Vítkovice 10 2 2 6 7 : 15 8 ( -7) 14. Slovácko 09 1 4 4 11 : 15 7 ( -5) 15. Viktoria Plzeň 10 1 4 5 10 : 17 7 ( -5) 16. FKD 10 1 2 7 9 : 25 5 (-10) 1. CDL - mladší 1. Tescoma Zlín 10 8 1 1 32: 10 25 ( 10) 2. Baník Ostrava 10 8 1 1 32: 11 25 ( 7) 3. Slavia Praha 09 8 1 0 28: 9 25 ( 10) 4. Sigma Olomouc 10 5 3 2 18: 13 18 ( 0) 5. Jihlava 08 5 0 3 21: 16 15 ( 6) 6. Brno 09 4 2 3 14: 13 14 ( 2) 7. Vítkovice 10 4 2 4 13: 21 14 ( -1) 8. Teplice 10 3 4 3 20: 17 13 ( 1) 9. Slovácko 09 4 1 4 12: 16 13 ( 1) 10. Bohemians 1905 09 4 0 5 14: 16 12 ( -3) 11. Marila Příbram 10 3 1 6 21: 42 10 ( -2) 12. Viktoria Plzeň 09 2 3 4 13: 12 9 ( -3) 13. Sparta Praha 09 2 0 7 13: 16 6 ( -9) 14. Hradec Králové 09 2 0 7 7: 15 6 ( -9) 15. FKD 10 2 0 8 10: 26 6 ( -9) 16. Dynamo Č. Budějovice 09 1 1 7 9: 24 4 (-11)