1. CDL - Dorostenci Sigmy Olomouc přivezli 6 bodů z Hradce

29.09.2007 / SCM

Hradec Králové/ 9. kolem pokračovala dorostenecká liga a Sigma zajížděla do Hradce Králové. V každém měření sil mezi celky Olomouce a Hradce se hraje technický ofenzivní fotbal. FC Hradec Králové U19- SK Sigma Olomouc U19 0:4 (0:0) Branky: 49. Navrátil, 67. Förster, 76. Škoda, 88. Blaha. Rozhodčí: Bílek. Utkání se hrálo na měkkém terénu a za silného větru, který fotbalu zejména v první půli příliš nepomhl. Od začátku se do útoku se snahou vstřelit gól vrhli fotbalisté Sigmy, ale příliš se pokoušeli využívat větru a jejich centrované míče většinou nacházeli jen stopery domácích. Největší gólovou šanci Sigmy v 1. poločase nevyužil Boris Förster, kdy po zpětné přihrávce od Navrátila mířil jen do náruče brankáře. V dalších příležitostech chyběl hostům v koncovce klid, ať už to byl znovu Förster, Navrátil nebo Štětina. Hradec Králové se do přestávky dostal do dvou slibných příležitostí, ale obě skvěle kryl Bárta. V druhém poločase Hradec Králové ohrozil hostující branku pouze jednou, a to po rohovém kopu, ale balon z hlavy domácího hráče na brankové čáře Bárta zachránil. Hostující tým se od první minuty druhého poločasu ještě výrazněji pokoušel vstřelit gól a to se mu podařilo už ve 49. minutě, kdy po výborném napadání Navrátila a Jančíka se k míči dostal prvně jmenovaný a svůj samostatný nájezd na brankáře Hradce s přehledem proměnil, 0:1. Pak přišla výše zmíněná šance domácích, ale další již hráči Sigmy nepřipustili a kontrolovali hru, i když někdy zbytečně volili přihrávky dozadu a tím si zavírali možnost přejít do rychlého protiútoku. V 67. minutě vstřelil druhý gól Sigmy Förster po krásné akci Štětiny, který si na levé straně narazil s Chlebkem zatáhl míč a připravil střeleckou pozici Borisovi Försterovi. Domácí již poté byli neškodní a tak míč byl po většinu času na kopačkách hostů. Třetí branka padla po rohovém kopu Javůrka, kdy míč přistál přímo na nohu nabíhajícího Škody a ten bez problémů proměnil, 0:3. Čtvrtý gól padl přímo z přímého volného kopu, kterou zahrával Blaha a protože jeho kop nikdo netečoval byla branka připsána jemu. Rozhodčí utkání poté ukončil, a to přesto, že se hrála teprve 88. minuta a ve druhém poločase bylo uskutečněno pět střídání. To ovšem nic nezměnilo na zaslouženém vítězství Sigmy Olomouc. Sestava SK Sigma Olomouc: Bárta – Škoda, Dvořák, Ulma, Javůrek – Štětina, Jančík (63. min. Chlebek) - Blaha, Förster (74. min. Kučera), Navrátil, Doležal (85. min. Murin). Trenér: Zdeněk Psotka. FC Hradec Králové U17 - SK Sigma Olomouc U17 0:3 (0:2) Sestava SK Sigma Olomouc: Kačer – Koutný, Murin, Soušek, Machalický – Bábovka, Šindelář, Sova, Pospíšil - Pančochář, Brada. Trenér: Michal Coufal. Branky: Pančochář 2x, Bábovka.