1.CDL – Hokejový výsledek v Příbrami, 7:3 pro starší dorost Sigmy

08.03.2008 / SCM

Příbram – Po kvalitním výkonu a vysokém vítězství, čtyřmi góly se blýskl Doležal, si dorostenci zaslouženě odváží 3 body z Příbrami 16. kolo, 12.30 U19 FK MARILA PŘÍBRAM - SK SIGMA OLOMOUC 3:7 (1:4) Sestava SK Sigma: Jakoubek – Kulíšek, Dreksa, Ulma, Machalický (66. min. Navrátil) – Dvořák, Němčák – Pospíšil, Koutek (56. min. Jančík), Javůrek – Doležal. Trenér:: Zdeněk Psotka. Branky: 4 x Doležal, Dreksa, Javůrek, Ulma Dnes se hrálo první kolo jarní části Celostátní dorostenecké ligy ve kterém Sigma hrála v Příbrami. Za krásného slunečného počasí se hrálo na umělé trávě v areálu Marily Příbram. S týmem staršího dorostu cestovali na utkání i někteří hráči juniorky a svým výkonem dokázali, že výkonnostně již patří do kategorie mužů. Utkání začalo uzemní převahou hostů, která vyústila vstřelením branky, měli míč převážně pod svou kontrolou. První branku vstřelil po výborně zahraném rohovém kopu Javůrka hlavou Miroslav Ulma, běžela 14. minuta utkání, a dostal Sigmu do vedení. Uběhlo pouhých šest minut a bylo vyrovnáno. Po rohu domácích vyrazil brankář Jakoubek míč pouze na šestnáctku a domácí hráč nikým neatakován střelou z vápna srovnal na 1:1. Poté převzali hráči Sigmy, proti zataženému soupeři, znovu kontrolu nad utkáním a svou převahu završili gólem, kdy branku dal po krásné přihrávce za obranu od Ladislava Koutka Honza Javůrek, 1:2. V 40. minutě zvýšil po hezké kombinace s Dvořákem ve středu pole Martin Doležal již na 1:3. O dvě minuty později přidal čtivý gól Dreksa, když hlavou doklepl odražený míč do branky, 1:4. Do druhé půlky hosté vstoupili znovu aktivně a nedali domácím šanci se vrátit do utkání, ať už herně nebo snížením výsledku a v 53. minutě přidal další gól do sítě domácích Doležal, když přetlačil dva hráče a pod břevno nedal golmanovi šanci, 1:5. Sigma nepůjčovala domácím téměř míč a po kombinaci na pravé straně mezi Kulíškem s Jančíkem a jeho centru dokončil Doležal hattrick a hlavou dal již na hrozivých, 1:6. Po této brance dorostenci Sigmy malinko polevili v koncentraci a po chybě Ulmy domácí snížili na 2:6. Hra už neměla takové tempo, ale hráči Sigmy znovu převzali iniciativu a podařilo se jim vstřelit další branku, a tu vstřelil kdo jiný než Martin Doležal, po přihrávce vystřídavšího Honzy Navrátila. Finální podobu výsledku přesto dali domácí, kdy po chybě Pospíšila a špatném vyběhnutí Jakoubka vstřelili poslední branku utkání.