1.CDL – Předehrávka 23. kola: Starší i mladší dorost v derby zvítězil

27.04.2007 / SCM

23. kolo stadion mládeže Vršava, starší – 11.00, mladší - 13.15 hod. U19 FC TESCOMA ZLÍN - SK SIGMA OLOMOUC 1:3 (0:1) Sestava SK Sigma:Bárta – Ulma, Dreksa, Huf, Sucháček – Štětina, Jančík (55. min. Potyš) – Michalčák, Pospíšil, Heidenreich (37. min. Nuc) – Doležal (89. min. Blaha). Trenér: Zdeněk Psotka. Branka: 79. Beránek – 1. Jančík, 74. Potyš, 77. Pospíšil K předehrávanému utkání 23. kola 1. DL cestovali dorostenci Olomouce v pátek do Zlína, protože 5 dorostenců SK Sigma Olomouc U19 bylo nominováno do reprezentační U18. Na Slovakia Cup jedou Bárta, Dreksa, Heidenreich, Jančík a Nuc. Již ve 30. vteřině utkání se po rychlé akci a centrovaném míči Michalčáka prosadil Jančík a poslal Sigmu do vedení, 0:1. Po vstřeleném gólu Zlín hosty uzavřel k vlastní brance, ale ze tří rohových kopů branku nevstřelil. Poté se hra odvíjela hlavně mezi oběma šestnáctkami a byla plná nepřesností a zkažených přihrávek. Zlín hrál svou typickou hru založenou na disciplíně a organizované obraně. Snažil se využívat chyb Sigmy a jedna z nich přišla, ale v poslední chvíli zachránil Dreksa, když skočil zlínskému hráči pod nohy a střelu zblokoval. Další příležitost měl Zlín ze standardní situace, ale Bárta výborně zasáhl a střelu vyrazil. Sigma si vytvořila pár dobrých příležitostí, ale branku nevstřelil Štětina (střely z dálky), Michalčák a ani Pospíšil, kterému se zamotal míč v dobré pozici mezi nohama To bylo vše, co se stalo v prvním poločase. I ve druhé půlce Tescoma pokračovala ve stejném způsobu hry, kdy vycházela ze zabezpečené obrany a pouze čekala na chyby hostů, kteří měli mnohem častěji míč ve svém držení. Pokud se domácí dostali k míči, tak se snažili na hrotu dlouhým balonem najít svého jediného útočníka, ale s těmito míči si obrana v čele s Dreksou a Hufem poradila. Po rohovém kopu v 61. minutě zachránil míč až na brankové čáře Bárta. Poté Zlín znovu zahrozil a dostal se až do šestnáctky Sigmy, ale přihrávku pod sebe naštěstí nevyužil. Sigma v této fázi hry měla pouze jednu šanci a to velmi nebezpečnou, když se po přímočaré akci po levé straně dostal k míči Michalčák a po rychlém zaseknutí vystřelil z rohu velkého vápna a nastřelil tyč. V 74. minutě přišel druhý brankový moment Sigmy, kdy se po bleskovém brejku a nádherné přihrávce Sucháčka na malém vápně nikým neatakován prosadil Potyš, 0:2. O necelé tři minuty později si domácí levý obránce přišlápl míč, čehož využil Potyš a přihrál zcela volnému Pospíšilovi a ten šel sám na brankáře a napodruhé ho překonal, 0:3. Hráči Sigmy na chvíli polevili v koncentraci a toho hned využili domácí a docílili své jediné branky, kterou vstřelil Beránek a stanovil tím výsledek utkání na 1:3. U17 FC TESCOMA ZLÍN - SK SIGMA OLOMOUC 0:3 (0:1) Sestava SK Sigma: Jakoubek – Kučera, Vala, Zapletal, Kulíšek – Rajnoha, Šichor (63. min. Večeřa), Vančura, Navrátil (54. min. Machálek) – Bouška (70. min Soušek), Krč (38. min. Nekuda). Trenér: Jiří Saňák. Branka: 13. Krč pok. kop, 49. Šichor, 68. Machálek Olomoucká „17“ si po koncentrovaném a velmi dobrém výkonu zaslouženě odváží 3 body z hřiště prvního celku soutěže. První branku vstřelil v 13. minutě z pokutového kopu po faulu na Boušku Krč. Podruhé se Sigma prosadila, když po narážečce s Vančurou přesně z 16 metrů zakončil Šichor. A rozhodující třetí branku vsítil Machálek, kdy z 30 metrů skončil jeho původně zamýšlený centr v šibenici branky Tescomy Zlín, a tím rozhodl o osudu utkání.