1. CDL - Sigma porazila Brno

02.06.2007 / SCM

Olomouc - Řepčín/ Dorostenecké týmy Sigmy a Brna sehráli dvě velmi kvalitní utkání a z obou vyšla vítězně Olomouc. Mladší formu potvrdily a starší po dvou prohrách konečně zabrali. SK Sigma Olomouc U19 – 1. FC Brno U19 2:1 (1:1) Do utkání vstoupili domácí velmi aktivně a z první příležitosti vstřelili branku, kdy Michalčák s přehledem sklepl na Nuce a ten obhodil brankáře Brna, 1:0. Po této brance domácí přestali hrát a přenechali soupeři střed hřiště. Hosté z Brna se dostali do dvou 100% příležitostí, v prvním případě skvělým zákrokem na brankové čáře zachránil Bárta a při druhé šanci jej před gólem uchránilo břevno. Bohužel pro Sigmu třetí šanci Brno využilo a vstřelilo Šuralem vyrovnávací gól. Do konce se nic vážnějšího neudálo a tak 1. poločas skončil nerozhodně. V druhé půlce na hřiště vstoupil jiný tým, domácí hráli agresivně nenechávali soupeři příliš prostoru, ale hrozili pouze střelami z dálky (Štětina, Hořava). V 72. minutě zavedl na soupeřovu polovinu míč Nuc, přihrál Hořavovi, který pěkným pasem našel Michalčáka a ten hlavičkou dostal Sigmu do vedení, 2:1. Brno hrozilo spíše sporadicky, ale po špatném obsazení hráčů se do šance dostal střelec první branky Šural, ale sám před Bártou minul. V 83. minutě byl za protesty po druhé žluté a následně červené kartě vyloučen Dreksa, i přesto to domácí zvládli a po velmi dobrém druhém poločase zaslouženě vyhráli. Musíme uznat, že soupeř se snažil hrát kombinačně a i díky jeho výkonu mělo utkání velmi dobrou úrověň. Branky: 11. Huf, 71. Michalčák – 33. Šural. Rozhodčí:Mikel. ŽK: Dreksa, Bárta - Cupák, Lacko, Mareček, Šural, Huška.. Sestava SK Sigma Olomouc: Bárta – Ulma, Dreksa, Huf, Stroupek, – Štětina, Jančík (28. Tomčík) – Nuc , Hořava, Michalčák (88. Javůrek) – Pospíšil (68. Doležal). Trenér: Zdeněk Psotka. SK Sigma Olomouc U17 – 1. FC Brno U17 2:0 (1:0) Celý zápas se odehrával převážně na polovině Brna. Na mladších dorostencích byla vidět velká chuť hrát a téměř nepouštěli hosty k míči. Za zápas si domácí vytvořili velké množství příležitostí, ale proměnili pouze dvě. První branku vstřelil Krč po přihrávce Rajnohy a druhou v 80. minutě Nekuda, přihrával Němčák. Domácí brankář musel řešit jen dvě vážnější příležitosti hostů, ale při obou byl na svém místě a spoluhráče podržel. Domácí zvítězili zcela zaslouženě a proto 3 body zůstali doma. Branky: 31. Krč, 80. Nekuda. Rozhodčí:Paták. Sestava SK Sigma Olomouc: Jakoubek – Kulíšek, Vančura, Němčák, Machalický – Rajnoha (65. Nekuda), Šichor (40. Vašíček), Večeřa, Navrátil – Bouška (50. Zapletal), Krč (67. Chlebek). Trenér: Jiří Saňák.