1.CDL - Starší zápas otočili, mladší naopak ztratili

22.04.2007 / SCM

22. kolo stadion mládeže Řepčín, starší - 13.00, mladší - 15.15 hod. U19 SK SIGMA OLOMOUC – AC SPARTA PRAHA 4:1 (0:1) Sestava SK Sigma: Bárta – Nuc, Dreksa, Ulma, Sucháček – Heidenreich (88. min. Dvořák), Huf (73. min. Javůrek) – Horák (56. min. Štětina), Pospíšil, Michalčák – Doležal. Trenér: Zdeněk Psotka. Branky: 56. a 90. Doležal, 76. a 86. Javůrek – 33. Kadlec K utkání 22. kola 1. dorostenecké ligy do Olomouce přijela AC Sparta Praha. Úvod utkání byl zpočátku nervózní a provázelo ho spousta nepřesností, zkažených přihrávek. Do první střelecké situace se dostala Sparta, ale střela z velké dálky šla nad branku. Sparťané byli v první půli aktivnější než domácí a to se týká i střelby, ale ta byla většinou z velké dálky a hodně nepřesná. Domácí se dostali do střelecké situace pouze dvakrát a tyto pokusy byly také z dálky, dá se říct spíše propagační. Jediná branková situace první půlky nastala v 33. minutě, kdy po sérii chyb Sigmy a centrovaném míči z levé strany branky domácích z první zakončil Kadlec, čímž dostal Spartu do vedení 0:1. To bylo, co se zajímavých momentů v prvním poločasu vše. Od úvodu druhého poločasu byli domácí agresivnější, hlavně přesnější a tím dostávali hosty pod tlak. V 56. minutě přišlo vyrovnání, kdy si na nádherný centr Sucháčka naskočil Doležal a s přehledem hlavou srovnal stav utkání na 1:1. Olomouc pokračovala ve svém náporu, i když se nevyhnula několika nepřesnostem a lehkým ztrátám míče při zakládání útoku. 3 minuty po nastoupení do hry vstřelil vítěznou branku Sigmy Honza Javůrek, kdy po dlouhém balonu za obranu hostů a důrazné hře Doležala s Nucem, hlavou doklepl do prázdné branky volný míč, 2:1. Poté se Sparta pokusila s tímto stavem něco udělat a tak posílila tým ofenzivními hráči, ale branku a změnu k lepšímu to nepřineslo, spíše naopak. Sigma po rychlém protiútoku, kdy rychlý Michalčák skvěle zavedl míč na polovinu Sparty, kde na sebe natáhl posledního hráče Sparty a přihrávkou poslal do samostatného úniku Javůrka. Ten nezaváhal a zvýšil v 86. minutě na 3:1. Skóre utkání uzavřel po centrovaném balonu od Nuce a také díky vyhranému souboji Michálčáka Doležal, 4:1. U17 SK SIGMA OLOMOUC – AC SPARTA PRAHA 1:5 (1:1) Sestava SK Sigma: Jakoubek – Rajnoha, Zapletal, Vančura (60. min. Večeřa), Kulíšek – Kučera, Němčák(36. min. Bouška), Šichor, Navrátil (77. min. Doležal) – Nekuda (61. min Radim Kučera), Krč. Trenér: Jiří Saňák. Branka: Rajnoha Mladší dorostenci SK Sigma Olomouc sehráli vynikající 1. poločas utkání, kdy i přihlížející diváci žasli nad předváděnou hrou. Zaslouženě se dostali do vedení, bohužel vlastními hrubými chybami se připravili o lepší výsledek a vítězství. Těsně před poločasem chyboval Zapletal a hosté srovnali stav utkání. V 2. poločase začali domácí náporem a znovu Sparťany přehrávali, ale další chyba je stála druhý inkasovaný gól. Poté trenér Jiří Saňák stáhl hru pouze na 3 obránce ve snaze zvrátit skóre zápasu, ale znovu individuální chyby domácích hráčů měli za příčinu další inkasované branky.