10.kolo Moravskoslezské žákovské ligy

23.10.2006 / Sportovní třídy

V 10. kole(předposledním podzimním) v MSŽL remizovali doma starší žáci s vedoucím Brnem 2:2 a mladší žáci Brno porazili 2:1. 10.kolo MSŽL, mladší žáci U-13: Sigma Olomouc- 1.FC Brno 2:1(1:0) Sestava: 1Arbeit-6Vaida, 4Chorý, 3Langer,2 Hýbl-8Vasiljev(35´12 Machálek(59´ 16Binar)), 11Richter-7Kalvach(51´Němeček(60´ 15Hodis))-9 Krátký(37´ 13Poles),10Ševčík,5Dvorský(kap.) Branky: 5.min. Chorý(Langer) 1:0, 41.min. Poles(Langer) 2:0, 42. Brno 2:1 Podařilo se nám brzy vstřelit gól po dobře kopnutém rohu a přesné hlavičce našeho nejvyššího hráče Chorého. Hra byla ale i nadále vyrovnaná a Brno hrálo také velice dobře. Mělo několik velice dobrých příležitostí při závarech před naší brankou po nepodařených odkopech a ztracených míčích na půlce. Naštěstí se nedostali ani jednou k zakončení. Také my jsme se dostali do gólové šance, Kalvach dostal přihrávku mezi stopery, uvolnil se, ale levačkou se mu nepodařilo přehodit gólmana. Na začátku druhé půle trenéři vystřídali a střídající Poles, který se vysunul na hrot místo Ševčíka, zařídil hlavičkou po přímém kopu vedení 2:0. Jenže hned za minutu se nám po rohu Brna nepodařilo uklidit míč od vlastní branky, z hranice šestnáctky se míč vrátil před branku a jemnou tečí hlavou se podařilo útočníkovi Brna těsně před gólmanem změnit směr letu míče. Sice to vypadalo na ofsajd, ale branka byla uznána. 2:1. Hra měla vysoké tempo, byl to pěkný a dramatický zápas se šťastným koncem. Trenéři v závěru ještě taktizovali se střídáním a spíš jsme se poslední minuty nastavení snažili výsledek udržet. Vítězstvím jsme se před posledním podzimním kolem dostali právě o bod před Brno. 10.kolo MSŽL starší žáci U-15: SK Sigma Olomouc – 1.FC Brno 2:2 (1:0) Sestava: Karabina – Malý, Hála, Kovács, Přikryl – Maňka, Bernard J., Rozsíval (64´Kostorek) , Chrastina, Rolinc (55´ Maděrka) – Novotný Branky: 28´ Rolinc (as.Rozsíval), 70+2´ Přikryl (as.Hála) V tomto zápase se střetly první dva týmy tabulky, ale průběh utkání tomu moc nenasvědčoval, přestože se nakonec soupeři rozešli smírně. Od první minuty jsme Brno zatlačili a vytvořili si územní převahu, ze které pramenily i šance. V dobré pozici se 2x ocitl Novotný, ale netrefil přesně. Soupeř kontroval jediným brejkem za 1.poločas, ale podržel nás Karabina. Ve 28. minutě jsme se zaslouženě prosadili, když po centru Malého vybojoval míč Rozsíval a Rolinc skóroval. Do 2.poločasu jsme vstoupili stejně aktivně, do šancí se dostal Rozsíval a v dobré pozici přestřelil hlavou Novotný. Krátce nato postupoval sám na brankáře Rozsíval, byl stažen obráncem Brna, který ovšem uviděl pouze žlutou kartu. A přišel trest. V 51.min. se po nedorozumění našeho brankáře a stopera prosadil nejlepší hráč hostů Goiš. Brno ožilo a hru vyrovnalo. V 69.minutě udeřilo podruhé, když se po rohovém kopu trefil hlavou opět Goiš. V nastaveném čase jsem hráli vabank a v 72. minutě srovnal dorážkou Přikryl. V poslední minutě nastavení jsme mohli strhnou vítězství na naši stranu, ale Hála netrefil z těžké pozice odkrytou branku soupeře.

Tým SK Sigma U 15 skončil v hale pátýTým SK Sigma U 15 skončil v hale pátý
| 05.12.2016
Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále