11.10: Postup starších žáků do finále Nike Cupu

12.10.2006 / Sportovní třídy

Starší žáci Sigmy jsou ve finále Nike Cupu Brno – 11.10.2006 Na umělé trávě v Brně proběhlo ve středu 11.10. semifinále prestižního žákovského turnaje Nike Cup za účasti Sigmy Olomouc, Baníku Ostrava, 1.FC Brno a Jihlavy. Shodou okolností se potkala 4 první mužstva probíhajícího ročníku moravské žákovské ligy, takže se dala očekávat velká vyrovnanost. A všechny zápasy to jenom potvrdily. Sigma – Brno 1:0(1:0) - k prvnímu utkání jsme nastoupili proti domácímu Brnu a po celý zápas jsme si udržovali mírnou převahu. O výsledku rozhodla jediná branka, když se z hranice šestnáctky ukázkově trefil Novotný. Soupeř odpověděl nastřelenou tyčí, ale to bylo z jeho strany vše. Vstup do turnaje se nám tedy povedl. Sigma – B.Ostrava 1:0(0:0) – opět jsme v Nike Cupu narazili na silné mužstvo Baníku (ve čtvrtfinále jsme prohráli 0:1), ale tentokrát jsme se z vítězství radovali my. A zcela zaslouženě. Náš tlak jsme vystupňovali ve druhém poločase a po šanci Pechy a břevnu Rozsívala jsme v předposlední minutě skórovali po skvělé akci Bernarda a zakončení Rolince. Sigma – Jihlava 2:1(0:1) – k utkání jsme nastupovali již s jistotou postupu, čemuž odpovídala i první půle zápasu. Hráli jsme bez pohybu a soupeř toho využil ke vstřelení vedoucí branky po trestném kopu. Do druhého jsme vstoupili s pozměněnou sestavou a daleko větší aktivitou. Hned ve 2.minutě po spolupráci Kostorka a Přikryla zakončoval druhý jmenovaný chladnokrevně k tyči. O pět minut později se po rohovém kopu opět prosadil Přikryl a my tak zkompletovali cenný hattrick vítězství. Mužstvo si vítězstvím v turnaji zajistilo účast ve finále turnaje, které proběhne v dubnu na Letné, kde se střetneme se Slavií Praha. Nezbývá než klukům poděkovat za předvedené výkony a věřit, že je potvrdí i ve zbývající části ligové soutěže. Turnaje se zúčstnili: Reichl Michal, Karabina Michal, Malý Jan, Hála Martin, Kovács Michal, Maděrka Ondřej, Přikryl Tomáš, Bernard Dominik, Šoupal Vojtěch, Chrastina Tomáš, Bernard Jiří, Maňka Tomáš, Pecha Robert, Kostorek Oldřich, Rozsíval Filip, Rolinc Jakub, Novotný Adam, Beneš Jakub.

Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále
| 21.11.2016
Starší a mladší žáci SK Sigma hrají kvalifikaciStarší a mladší žáci SK Sigma hrají kvalifikaci
| 16.11.2016
Obránce Miroslav Sklenář je v repre U 15Obránce Miroslav Sklenář je v repre U 15
| 15.11.2016
Sigma U 12 vítězem Cyril Cupu 2016Sigma U 12 vítězem Cyril Cupu 2016
| 13.11.2016
Starší žáci SK Sigma porazili BrnoStarší žáci SK Sigma porazili Brno
| 09.11.2016
Starší žáci SK Sigma dali Frýdek s nulouStarší žáci SK Sigma dali Frýdek s nulou