11.kolo Moravskoslezské žákovské ligy

31.10.2006 / Sportovní třídy

V 11.kole MSŽL ligy (posledním na podzim) jsme opět jeli do Ostravy. Obě mužstva ligových žáků utrpěla ve Vítkovicích porážku. Starší prohráli 3:1 a mladší 5:3.Obě mužstva skončila po podzimní části ligy na 5. místě. 11.kolo MSŽL ml.žáci U-13: Vítkovice- Sigma Olomouc 5:3(3:1) Branky: 2.min. 1:0 Vítkovice po rohu, 4.min. Vaida 1:1(Chorý), 13.min. po brejku Vítkovice 2:1, 15.min.Vítkovice 3:1, 31.min.Vítkovice 4:1, 33.min. Richter 4:2, 53.min. Poles 4:3, 57´ Vítkovice 5:3 Sestava: Arbeit- Vaida,Chorý,Langer(48´ Binar), Hýbl- Richter,Vasiljev- Krátký (38´ Machálek), Kalvach(38´Poles), Dvorský-kap.(58´ Němeček)- Ševčík Hned v první minutě jsme ztratili na půlce míč,následoval rychlý protiútok a roh, který Vítkovice vtipně rozehráli na roh šestnáctky a nekrytý hráč prostřelil vše a Vítkovice vedli 1:0. Naštěstí se nám podařilo také po rohu vyrovnat. Přestože se hrál vyrovnaný zápas Vítkovice trestaly každé zaváhání a v půlce 1. poločasu to bylo již 3:1, přestože jsme na tutové šance vyhráli závěr 1.půle 3:1, například Ševčík nastřelil hlavou břevno. O přestávce v kabině zahřmělo, ale bohužel hned v 1. minutě druhého poločasu došlo k opakování situace před prvním gólem a volný hráč Vítkovic zvýšil na 4:1.Znovu se nám podařilo vzápětí snížit na 4:2, kdy po akci Kalvacha dával gól Richter. Hra se úplně změnila. Získali jsme trvalou , místy až drtivou převahu. Došlo ke střídání a posílil se útok, na hřišti jsme měli 4 útočníky. Poles snížil na 4:3, ale naděje žila jen 4 minuty. 3 minuty před koncem padl pátý gól do naší brány a bylo rozhodnuto. 11.kolo MSŽL, starší žáci U-15: Vítkovice - SK Sigma Olomouc 3:1 (2:1) Sestava: Reichl – Maňka, Maděrka, Kovács, Bernard D. (36´Pecha) – Malý (18´ Kostorek, 40´Karabina), Bernard J., Rolinc (50´ Novotný), Chrastina, Přikryl – Hála Branky: 4´ Hála (as.Malý) V posledním zápase sezóny jsme chtěli navázat na kvalitní výkony z předchozích utkání a zvítězit. Ale nakonec jsme odjížděli s prázdnou. Utkání se pro nás přitom vyvíjelo velmi dobře, když se už ve 4.minutě prosadil Hála po ideálním centru Malého. Vzápětí si ovšem Malý vybral slabou chvilku a po neuvěřitelné chybě v pokutovém území doslova daroval soupeři vyrovnávací gól. Poté se zápas odehrával v naší režii, vytvořili jsme si dvě vyložené šance, ale ve 20.minutě udeřili z ojedinělého brejku Vítkovice. Nedůrazný Maděrka nepokryl útočníka soupeře, který prostřelil Reichla podruhé. Do 2.poločasu jsem vstupovali s odhodláním zápas otočit, ale ve 37´ dostal náš plán vážnou trhlinu. To když byl vyloučen brankář Reichl za údajné (velmi diskutabilní) hraní rukou mimo pokutové území. Přesto jsme i v deseti „přibili“ Vítkovice na vlastní polovinu, ale bezúspěšně. Své šance nevyužili Hála, Novotný ani Bernard J. V samotném závěru, když už jsme hráli vabank, pak soupeř opět po brejku pečetil své vítězství na 3:1. Všichni hráči zaslouží za výkon ve 2.poločase velké uznání.

SK Sigma U 14 třetí v Banské BystriciSK Sigma U 14 třetí v Banské Bystrici
| 10.12.2016
Tým SK Sigma U 15 skončil v hale pátýTým SK Sigma U 15 skončil v hale pátý
| 05.12.2016
Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále