9.kolo Moravskoslezské žákovské ligy

17.10.2006 / Sportovní třídy

V 9.kole MSŽL jsme jeli na Baník a zatímco starší žáci zvítězili 4:2, mladším se tentokrát nedařilo a prohráli 1:4 14.10.2006 9.kolo MSŽL- ml. žáci U-13: Baník Ostrava- Sigma 4:1(1:0) branky:2.min Baník 1:0, na 1:1 vyrovnal ve 44. minutě Milan Machálek(as. Petr Ševčík), 47.min. po rohu 2:1 pro Baník, 49. min.3:1, 60.min.+3 min.4:1 Sestava: 1 Arbeit- 6 Vaida, 4 Chorý, 3 Langer, 2 Hýbl- 11 Richter, 8 Vasiljev- 7 Kalvach- 9 Krátký, 10 Ševčík, 5 Dvorský(kap.) střídali: 33. min. 12 Machálek za Krátkého, 46. min. 13 Poles za Kalvacha, 55.min. Binar za Vasiljeva V sestavě domácích dominovali dvojčata Lukáš (č.7) a Patrik(č.10) Kundrátkovi a hlavně neskutečná postava útočníka Tomasze Gomoly, který má prý 183cm. Právě nejvyšší hráč na hřišti Gomola hlavou pohodlně skóroval hned z první akce Baníku.Na něj také směřovaly všechny centry. Přesto se nám jejich hra postupně dařila eliminovat, hra se vyrovnala a vypracovali jsme si příležitosti, zejména po standardkách. Poločas skončil 1:0 pro domácí také proto, že byla domácím odpuštěna jasná penalta za sražení Ševčíka. Druhá půlka již vypadala úplně jinak. Byli jsme aktivnější a měli jsme územní převahu, kterou jsme vyjádřili vyrovnávací brankou Milana Machálka do prázdné po centru Petra Ševčíka. Bohužel však za tři minuty kopali domácí roh a nikým nekrytý hráč Baníku dal hlavou na 2:1. Bylo to jako blesk z čistého nebe a další dvě minuty zápas rozhodly úplně. Nejdříve Baník nastřelil tyč a vzápětí si střelu z úhlu srazil do brány náš gólman. Další změny v sestavě už nepomohly k lepšímu výsledku. Nedařily se ani přímé kopy, kterých jsme díky své aktivitě měli několik, za zdržování dostali domácí žlutou a v závěru každou druhou minutu takticky střídali z obavy o výsledek. Rozhodčí přidal tři minuty, ale v úplném závěru prodloužení jsme do otevřené obrany dostali čtvrtý gól, který dal z naší strany jinak výbornému zápasu úplně jiný rozměr. Prohra 4:1 je krutá, ale hráči svým výkonem na hřišti vedoucího týmu tabulky ostudu rozhodně neudělali.K článku jsou připojeny fotky právě z tohoto zápasu Starší žáci U-15: Baník Ostrava – SK Sigma Olomouc 2:4 (2:2) Sestava: Karabina – Malý, Hála, Kovács (17´ Maděrka), Přikryl – Maňka, Bernard J., Rozsíval (66´ Beneš), Chrastina, Pecha (62´ Bernard D.) – Novotný (50´ Rolinc) Branky: 2´ Rozsíval (as.Chrastina), 28´ Rozsíval (as.Malý), 58´ Bernard J. (as.Maňka), 65´ Rozsíval (as.Přikryl) Soupeři se utkali během týdne podruhé (ve středu jsme zvítězili v Nike Cupu 1:0) a opět se z vítězství po zásluze radovali hráči Sigmy. Utkání se hrálo na těžkém terénu, který komplikoval kombinaci a naopak způsoboval časté chyby. Do utkání jsme vstoupili impozantně, když už ve 2. minutě využil zmatků domácí obrany Rozsíval a chladnokrevně zakončil k tyči. Z vedení jsme se neradovali dlouho, soupeř vzápětí po chybě naší obrany vyrovnal. V dalším průběhu jsme drželi míč více na svých kopačkách a vytvořili si dvě slušné příležitosti. Baník hrozil zejména z brejků a v 16.minutě jeden z nich využil. Důležité bylo, že jsme do konce poločasu vyrovnali, když se ve vápně prosadil opět Rozsíval. Ve druhém poločase se nám dařilo lépe kombinovat a Baník se kromě standardních situací do žádné šance nedostal. Naši převahu jsme stupňovali a v 57.min. se po trestném kopu Maňky trefil Bernard J. Krátce nato korunoval svůj výborný výkon Rozsíval a z těžké pozice uzavřel hattrick. Do konce zápasu jsme již hru plně kontrolovali a zaslouženě si odvezli tři body. Nezbývá než kluků za předvedený výkon a bojovnost poděkovat.

Tým SK Sigma U 15 skončil v hale pátýTým SK Sigma U 15 skončil v hale pátý
| 05.12.2016
Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále