Aktivita přišla pozdě, jaro začalo prohrou v Brně

10.02.2002 / A tým

Aktivita přišla pozdě, jaro začalo prohrou v Brně V podobném stylu, v jakém zakončili podzim, zahájili fotbalisté SK Sigma Olomouc jarní část Gambrinus ligy. V Brně začali pořádně hrát až za stavu nula dva. Dokázali sice snížit a zařídit, aby se domácí hodně třepali i výsledek, ale na bodový zisk to nestačilo. Brno - SK Sigma Olomouc 2:1 (1:0) Úvod zápasu se nepovedl ani jednomu z mužstev. K vidění byla spíše překopávaná, než ucelené fotbalové akce. Ve 14. minutě zahrávali domácí první nebezpečnější přímý kop a hned se jim podařilo dát branku. Živný vrátil na zadní tyči hlavou míč před bránu a Martin Kotůlek své bývalé spoluhráče nešetřil. Po třech minutách prokázal své nesporné kvality olomoucký kapitán Martin Vaniak. Pacandovu bombu z první excelentně vyrazil. Zopakoval o tři minuty později znovu, když zlikvidoval jedovku Musila. Tyto dvě střely byly vším kromě branky, na co se Brno v první půlce zmohlo. Jenže pohříchu Sigma byla hodně pasivní, nedařilo se jí udržet míč vpředu a něco nebezpečného vymyslet. Ve druhém poločase chtěl trenér Jiří Vaďura rozhýbat svůj tým. Urbánka vystřídal Kobylík, Muchu, který inkasoval koňara zase Krajčovič. Sigma se měla porvat o zvrat, ale zaspala trestuhodně začátek druhé půlky. Ve 47. minutě Pacanda oklamal kličkou olomouckou obranu a na jeho střelu brankář Vaniak nemohl dosáhnout. Pak už víceméně hrála jen Olomouc. Druhá branka ji pořádně probrala. Z pětice rohových kopů ale Sigma nevytěžila ohrožení branky. Brňanům vyšly dva brejky, ale Došek ani Šustr nebyli přesní. V 76. minutě měl snížení na dosah Rojka (v 58. minutě nahradil Standu Vlčka). Po Sieglově centru se odpoutal od brněnských beků, ale z malého vápna hlavičkoval vedle. Po šesti minutách už se Sigma dočkala prvního jarního gólů. Kobylík si narazil s Rojkou, unikl po levém křídel, přihrál pod sebe a Reiter prokázal svou pověst kanonýra. Luboš Reiter se dostal ještě k jedné slibné střele, v 88. minutě už ale měli domácí před bránou všechny hráče a zoufalému náporu Sigmy se dokázali ubránit. Branky:14. Kotůlek, 47. Pacanda - 82. Reiter. Rozhodčí: Liba - Petřík, Kodrula. ŽK: Musil - Novosad, Kobylík. Diváků: 3 896. Brno: Přibyl - Drga, Kadlec (70. Macík), Křivánek, Kotůlek - Valnoha, Živný, Návrat, Musil (90. Schuster) - Pacanda (70. Šustr), Došek. Trenér Karel Večeřa. Sigma: Vaniak - Novosad, Kučera, Rozehnal, Špiláček - Vlček (58. Rojka), Mucha (46. Krajčovič), Zbožínek, Urbánek (46. Vlček) - Siegl, Reiter. Trenér Jiří Vaďura. www.sigmafotbal.cz, 10. února 2002