Anglický týden zahájen remízou s Mostem

19.03.2006 / A tým

Téměř v plné síle se po dlouhé době představila olomoucká Sigma a rázem předvedla nejlepší výkon letošního jara. Po velmi chabých výkonech na Slávii a v Mladé Boleslavi, po vydřené domácí výhře nad Příbramí hráči konečně přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a na dobře připravené hrací ploše se odehrálo kvalitní utkání, bohužel pro Sigmu jen s bodovým výsledkem. Most nepřijel na Hanou pouze bránit a sympatickou kombinační hrou nutil olomoucké zadáky k nejvyšší ostražitosti. Petr John Uličný vsadil na obrannou čtyřku König – Horáček – Kovář – Hubník a obrana v úvodu zápasu fungovala solidně. Hráči rychle přistupovali k rychlonohým hostům a zejména agilního Mendyho neustále zdvojovali. První větší příležitost zápasu se zrodila před olomouckou brankou a hned vedla ke gólu. Po faulu ve střední vzdálenosti od Blahy zahrávali hosté přímý volný kop. Hostující Aleš Pikl napálil míč na branku a po lehké teči balón zaplul do horního růžku – 0:1. Martin Blaha si do statistik připíše druhý ligový start, ale po několikavteřinové epizodě v Boleslavi si dnes odbyl první velký ligový zápas. Bohužel rána z kanónu jménem Aleš Pikl chytatelná nebyla… Sigmu gól nesrazil, ba naopak hned po rozehrávce vrhla všechny síly do útoku a po závarech před Severní tribunou se do tří minut dočkala. Nešťastník Škoda při snaze odvrátit nebezpečí zahrál v pokutovém území rukou a do té doby pozorný sudí Paták ukázal na značku bílého bodu. Michal Kovář, kapitán týmu, poslal gólmana na opačnou stranu a tvrdou polovysokou ranou srovnal účet zápasu – 1:1. Sigmu vyrovnání nabudilo a dál šlapala do plných. O další dvě minutky později byla před Svobodou opravdová trma vrma a Rýdel měl na kopačce vedoucí gól, bohužel pro Sigmu houštinu těl nepropálil. Ve 24. minutě se dobře probíjel hostující hrází Tomáš Randa, ovšem přihrát na útočníky již nedokázal. Mnohem slibněji tak vypadala akce ze 28. minuty. Onofrej zatáhl po levém křídle, nacentroval a Michal Hubník v pádu prudkou hlavičkou trefil mosteckou branku, bohužel jen střed, kde stál pozorný Svoboda. Ve 32. minutě svedl krásný sprinterský souboj Mendy s Kovářem, Francouz byl sice o pomyslný vlásek rychlejší, avšak Kovář mu skvělým skluzem vypíchl míč. Jelikož potom zasáhl i Mendyho, inkasoval žlutou kartu a Most zahrával hodně nebezpečnou standardku. Pilař kroutil míč na brankářovu stranu, ale Blahovu branku o dobrý metr minul. Ve 40. minutě se ne poprvé zaskvěl Mendy, podržel míč proti přesile, přihrál na Pilaře, ale jeho rána zpoza velkého čtverce letěla jen do ochranné sítě. Závěr poločasu se nesl ve znamení útočného tlaku Hanáků, bez valného úspěchu. Druhý poločas načal parádní akcí Michal Hubník, který vyzval ke skórování Laca Onofreje, ale výborný Svoboda prudký halfvolej za záda nepustil. V 54. minutě hosté znovu přehustili střed pole, a tak Königova pumelice byla sražena na roh. Po něm se odražený míč dostal k Rýdelovi, který sice uposlechl volání tribun „bij“, ale branku nejenže netrefil, ale míč dokonce opustil areál Androva stadionu… Sigma se neustále tlačila dopředu a křídelními prostory zkoušela dobývat mosteckou tvrz. Hosté však skvěle přebírali protihráče s míčem a neumožnili mu adresovat finální přihrávku. V 67. minutě prožili domácí klinickou smrt, když po nedůrazném boxování Blahy se dobře zorientoval Mendy, míč se dostal k Brzezinovi a jeho šourák vykopl z brankové čáry vracející se König. V 72. minutě přišel obrovský závar před jižní bránou, kterou po obrátce hájil mostecký Svoboda, ale ani penalty za ruku se domácí nedočkali a benevolentní rozhodčí Paták tak hostům odpustil již druhou jedenáctku. Další únik Tomáše Randy nezúročil Michal Hubník, na druhé straně se zaskvěl gólman Blaha, když zlikvidoval velkou šanci Gašparíka. Závěrečná desetiminutovka patřila třem střídáním, mosteckému zdržování a olomoucké křeči. V 92. minutě chybělo málo, aby po domácím rohu dotlačili hráči míč do sítě, ale ani pomyslné štěstíčko v závěru nepřálo. Hosté skvěle zvládli poslední dvouminutovku a sérií rohů drželi domácí obecenstvo v napětí, zda-li si neodvezou všechny tři body. Ani jeden roh se naštěstí nepovedl a tak se body dělí za remízu 1:1. SK Sigma OlomoucFK SIAD Most 1:1 (1:1) Branky: 20.Kovář z pen. - 17.Pikl Rozhodčí: Paták - Lhoták, Goňa ŽK: König, Kovář, Onofrej - Procházka, Škoda, Svoboda Diváci: 3760 Sigma Olomouc: Blaha - König, Horáček, Kovář, R. Hubník - Randa (83. Kaščák), Rýdel, Špiláček, Onofrej (85. Hudec) - M. Hubník, Babnič (55. Chmelíček). Trenér: P. Uličný Most: Svoboda - Škerle, Pikl, Hainault, Procházka - Jendruščák (58. Brzezina), Škoda, Pilař, Gašparík (88. Čížek) - Siegl, Mendy. Trenér: P. Ščasný

Další týden přípravy zakončí dva zápasyDalší týden přípravy zakončí dva zápasy
| 16.01.2017
Laciné branky samozřejmě mrzí, řekl JílekLaciné branky samozřejmě mrzí, řekl Jílek
| 15.01.2017
Radek Látal v premiéře za áčko skórovalRadek Látal v premiéře za áčko skóroval
| 14.01.2017
Sigma hraje první přípravu, jede do ŽilinySigma hraje první přípravu, jede do Žiliny
| 13.01.2017
Druhý týden přípravy: testy na FTK a první zápasDruhý týden přípravy: testy na FTK a první zápas
| 10.01.2017
Do přípravy s týmem SK Sigma se zapojí útočník ManziaDo přípravy s týmem SK Sigma se zapojí útočník Manzia
| 09.01.2017
Jarní program soutěže změnila repre pauzaJarní program soutěže změnila repre pauza