"Anglický" týden žáků

19.05.2009 / Sportovní třídy

Žáci SK Sigma Olomouc mají za sebou díky vloženému kolu v minulém týdnu, zápasy ve stylu ostrovní kopané - neděle - středa - neděle. Jak si vedli v tomto náročném programu vám přiblíží postřehy vedoucí jednotlivých týmů. 21. kolo MSŽL starší - „U15“ Slezský FC Opava – SK Sigma Olomouc 2:2 (2:1) Branky: 35. z pen. Studený, 51. Holub Sestava: Arbeit – Machálek, Hodis, Hlavica, Němeček (41. Dvorský) – Kučera (46. Krátký), Richter, Hýbl - Langer, Studený - Holub Trenér: Miloslav Machálek V 21. kole Sigma zajížděla do Opavy, kde se utkala se Slezským FC. Do utkání hráči Sigmy vstoupili velmi dobře, vytvořili si několik gólových šancí, ale v zakončení jim chyběl větší klid. V 21. minutě Sigma nedokázala zakončit svůj útok a z rychlého protiútoku po zaváhání olomoucké defenzívy utekl domácí útočník a tvrdou střelou otevřel skóre, 1-0. Ve 28. minutě to bylo již 2-0. Po dalším rychlém útoku domácích vystřelil domácí hráč z 20 metrů a míč k udivení všech přihlížejících skončil v síti po nepříliš povedeném zákroku brankáře Sigmy. Sigma však nesložila zbraně a do poločasu se jí povedlo snížit na 2-1, když ve 35. minutě Studený proměnil pokutový kop za faul na Langera. Ve druhém poločase se Sigma vrhla do útoku se snahou zvrátit nepříznivý stav. Zatlačila domácí, kteří však neustále hrozili z nebezpečných brejků. Vyrovnání přišlo v 51. minutě, když se na pravé straně pěkně uvolnil Krátký, odcentroval a Holub měl ve velkém vápně dostatek času si zpracovat míč a napálit ho do sítě. V závěru utkání si Sigma vytvořila několik slibných šancí, ale domácí defenzíva odolala. Týmy si tak body rozdělily za remízu 2-2 po oboustranně velmi kvalitním utkání. Autor: Vojtěch Smolák 21. kolo MSŽL- mladší „U13“ FC Opava - SK Sigma Olomouc 0:3 (0:2) Branky: 19. Danis(Kasal), 25. Kotouč, 33.Danis(Hloch) Sestava: Hora –Hloch, Kubeček, Baďura, Sikora(47. Klobouček) – Kasal, Kotůlek, Weinlich, Jura(38. Wisner) – Danis, Kotouč(43. Kneifel) Trenér: Miloslav Novotný, Martin Neoral Ve 21. kole zavítala Sigma na fotbalové hřiště Tatranu Štítina, kde je čekalo utkání s Opavou. Úvod utkání začal v poklidném tempu s mírnou pozemní převahou hostů, která v 19. minutě vyvrcholila v branku. Autorem byl Danis, který využil adresnou přihrávku zprava od Kasala. Šance na otevření skóre zápasu však hosté měli i předtím, jenže přihrávaný míč 2x jen proletěl malým vápnem domácích a směřoval do zámezí. Ve 25. minutě využil zaváhaní domácího gólmana Kotouč a jednoduše míč doklepl do branky. Domácím se již do konce poločasu nepodařilo s nepříznivým stavem nic udělat. Druhý poločas začal brzkou brankou Danise a to domácí natolik zaskočilo, že s postupem času působili čím dál více odevzdaněji. Hosté naopak drželi míč na svých kopačkách a doslova se bavili svoji rychlou kombinační hrou, kterou ale nedokázali okořenit dalšími brankami. Zápas tak zcela zaslouženě skončil tříbrankovým vítězstvím Sigmy. Autor: Martin Neoral 21.kolo MSŽD skupina D ; starší „U14“ SK Sigma Olomouc - 1.SK Prostějov 1 : 1 (0 : 1) Branky (asistence): 30. 0 : 1, 65. Chorý (Baculák) 1 : 1 ŽK: Kalvach,Ševčík Sestava: Neuer, Hustý, Ševčík, Chorý, Vařejka, Nedoma (43. Koller), Heger(43. Kalvach), Řehák, Šteigl, Dluhý-Smith (43. Lasovský), Baculák Trenér: Pavel Tokoly V dalším kole MSŽD přivítali starší žáci Sigmy hosty z Prostějova. Ve vyrovnaném prvním poločase se ujali vedení hostující hráči, když proměnili standardní situaci. Ve druhé poločase se žáci Sigmy snažili o vyrovnání a s přibývajícím časem, kdy narůstal tlak domácích, se dostávali hosté do rychlých brejků. Když neproměnili dva samostatné nájezdy, přišel zákonitý trest. V šestnáctce se dobře zorientoval Baculák, nezištně přihrál Chorému a jemu už nedělalo problém, proměnit ideální přihrávku ve vyrovnávací branku. Autor : Petr Jureček 22.kolo MSŽD skupina D ; starší „U14“ Bohunice - SK Sigma Olomouc 1 : 3 (1 : 3) Branky: 2x Řehák, Baculák ŽK: Heger, Ševčík, Řehák Sestava : Neuer, Lasovský, Ševčík, Řehák, Vařejka, Ščambura, Kalvach, Heger(52Koller), Šteigl)66Bořil), Dluhý-Smith, Baculák; Trenér: Pavel Tokoly V 22. kole MSŽD zavítali starší žáci Sigmy do Brna, na půdu Bohunic. Hráči Sigmy vlétli do zápasu velice aktivně a už ve 3. minutě se ujali vedení, když na výborně rozehraný rohový kop Kalvacha naskočil Řehák a domácímu brankáři nedal šanci. V 17 minutě fauloval domácí obránce Ševčíka a rozhodčí odpískal pokutový kop, který bezpečně proměnil střelec první branky Řehák. Utkání se po této brance přitvrdilo, domácí se snažili o vyrovnání , ale branku znovu vstřelili hostující hráči. Po rychlém protiútoku a důrazu Ščambura, se prosadil Baculák. Domácí hráči s nevzdávali a gólem do šatny, uzavřeli skóre prvního poločasu na 3:1. Druhý poločas se rozkouskoval do tvrdých soubojů a výsledkem bylo pouze několik žlutých karet a jedna červená, ale na výsledku se už nic nezměnilo. Autor : Petr Jureček 22. kolo MSŽD mladší „U12“ Tatran Brno Bohunice - Sigma Olomouc „B“ 2:1 (1:0) Branka: 40.Sivanič Sestava: Kalina, Tyráček (42.Milar), Marák (31.Hanzelka), Lošťák, Markovič, Vasiljev, Látal, Surzyn (54.Doubrava), Kuba (44.Ševčík), Ambrozek (31.Spurný), Sivanič Trenér: Ondřej Kalina Za krásného slunného počasí jsme v tomto kole zavítali do Brna-Bohunic, kde jsme chtěli napravit porážku z minulého kola od mužstva z dolní poloviny tabulky SK Prostějova. Bohužel už v 7. minutě prvního poločasu jsme prohrávali 1:0, kdy nás trošku poškodil rozhodčí, který neodpískal faul na našeho bránícího hráče a rychlonohý útočník soupeře toho patřičně využil. Naštěstí jsme se z tohoto gólu docela rychle otřepali a začali dobývat bránu soupeře, naší silou se staly standardní situace, po kterých jsme se několikrát ocitli ve slibných šancích, ovšem dorazit míč za brankařovi záda se nám v prvním poločase nepodařilo. Ve 40 min. pro nás jiskričku naděje vykřesal Sivanič, který využil zaváhání obrany domácích a vyrovnal na 1:1, místo očekávaného tlaku však poté přišla na řadu spousta nepřesných přihrávek, občas až beznaděj a především přizpůsobení se hry soupeře, který míče převážně nakopával. Když už jsme si mysleli, že tentokrát nastane dělba bodů, soupeř nás přesvědčil o tom, že se hraje do 60. minuty, necelou minutu před hvizdem rozhodčího využil našeho nedorozumění v obraně a uzavřel na konečných 2:1. Doufejme, že nepřesvědčivým výkonům odzvonilo a už v příštím zápase se dostaneme do původní herní pohody, kterou jsme předváděli před našim výletem do Říma a právě i v zápasech s italskými kluby. Autor: Jana Ambrozková 26. kolo MSŽL starší - „U15“ FC Vítkovice – SK Sigma Olomouc 1:4 (1:0) Branky: 37., 51. a 55. Holub, 57. Langer Sestava: Arbeit – Machálek, Němeček, Hlavica, Hýbl (64. Machynek) – Vasiljev (26. Kučera (58. Krátký)), Richter, Dvorský (26. Hodis), Langer, Studený (68. Hořelica), Holub Trenér: Miloslav Machálek V předehrávce 26. kola jela Sigma do Vítkovic. Toto utkání mohlo napovědět o konečném pořadí tabulky na konci sezony, jelikož se utkal první tým tabulky s druhým. Do utkání vstoupili hráči Sigmy dobře a hned v prvních dvou minutách si vytvořili dvě velké šance. Ale svou šanci neproměnil ani Langer ani Studený, když z malého vápna oba mířili nad. Zejména šance Studeného volala po gólu. Na druhé straně uhodilo hned z první akce. Ve 4. minutě obránci Sigmy neodvrátili centrovaný míč, který jim propadl až na penaltu, a vítkovický hráč nikým neatakován prostřelil gólmana Sigmy. To hráče Vítkovic nakoplo a jejich útoky se jen stěží dařilo olomouckým zastavovat. Naopak hře Sigmy chybělo sebevědomí a odvaha něco s výsledkem udělat. Jen olomoucký Holub byl pro hráče Vítkovic nebezpečný, ale v jeho snaze ho nikdo ze spoluhráčů nepodpořil. Do druhého poločasu Sigma vstoupila opět dobře a tentokrát byla za svou snahu i gólově odměněna. Ve 37. minutě Hýbl vybídl krásným pasem za stopery Holuba, který nedal vyběhnuvšímu gólmanovi domácích šanci, a přehodil ho. Od této chvíle se hra odvíjela ve středu hřiště, přesto větší sebevědomí bylo na kopačkách Sigmy. V 51. minutě Studený vysunul přihrávkou mezi stopery Holuba, který podruhé překonal domácího brankáře, 1-2. Od této chvíle na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo. O osudu utkání rozhodl v 55. minutě opět Holub, který tak dokonal svůj čistý hattrick, když odzbrojil domácího stopera váhajícího s odkopem. Navíc v 57. minutě utekl po levém křídle domácí obraně opět Holub, jeho technickou střelu ještě domácí brankář vyrazil, ale dobíhající Langer už pohodlně skóroval, když si ještě svou zasekávačkou posadil dobíhajícího obránce, 1-4. Olomoučtí si tak hlavně za druhý poločas odvezli z Ostravy 3 body. Autor: Vojtěch Smolák 21. kolo MSŽL- mladší „U13“ FC Vítkovice - SK Sigma Olomouc 1:1 (1:1) Branky: 5. Weinlich p.k. Sestava: Hora –Kubeček, Baďura, Kotouč(51. Kneifel), Sikora – Kasal, Klobouček (45. Jura), Weinlich, Smrček – Danis, Wisner (40. Hloch) Trenér: Miloslav Novotný, Martin Neoral K vloženému 21. kolu zajížděla Sigma do Vítkovic. Utkání se odehrávalo na přilehlé umělé trávě vítkovického stadionu. Úvod utkání naznačil, že si hosté přijeli pro výhru. Jejich aktivita přinesla hned v 5. minutě pokutový kop. Wisner zatáhl míč do pokutového území soupeře a zde byl nemilosrdně sražen k zemi. Weinlich nedal domácímu gólmanovi šanci. Vítkovičtí ale stále vycházeli ze své zahuštěné obrany a neustále pokračovali ve své taktice nakopávaných míčů. Po 15. minutách hry propadl míč až do hostujícího pokutového území, kde jej pro brankáře Horu zakrýval tělem Kotouč pronásledovaný domácím útočníkem. Tento mini-kontakt hotujícího obránce s vítkovickým útočníkem byl zcela nesmyslně posouzen hlavním rozhodčím jako pokutový kop, který uzavřel brankový součet utkání. Od této chvíle až do konce zápasu zalezli domácí kompletně na svou polovinu a zuby nehty odráželi jeden útok za druhým. Hosté tak za celý zápas nenalezli účinný lék na překonání obrany domácích a tak hrozili jen z větší vzdálenosti, ale jejich střelám chyběla dostatečná přesnost. Za zmínku stojí také fakt, že v 52. minutě byl Danis zfaulován v „šestnáctce“ domácích, ale místo penalty rozhodčí zákrok vrátil o metr zpět a kopal se jen přímý volný kop. Zápas pak i po šesti střídáních a jednom dlouhém ošetřování skončil v 59´ minutě!!! Hráči svým nasazením a bojovností pracovali až do úplného konce, ale jak se výstižně říká : „každý den není posvícení“. Nelze jinak než na toto vložené kolo zapomenout, spokojit se z bodem za remízu a plně se soustředit na sobotní utkání opět na hostující půdě - tentokrát v Opavě. Autor: Martin Neoral

Tým SK Sigma U 15 skončil v hale pátýTým SK Sigma U 15 skončil v hale pátý
| 05.12.2016
Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále