Vstupenky a zájezdy na světový fotbal Vstupenky a zájezdy na světový fotbal

Ani minutu nechyběli Vaniak a Kučera

21.05.2004 / A tým

Sedm fotbalistů nechybělo ani minutu v právě ukončeném ročníku nejvyšší soutěže. Tradičně nejstabilnějšími hráči byli brankáři, protože čtvrtina týmů nemusela během soutěže ani jednou sahat po změně mezi tyčemi. Vedle čtveřice Pižanowski, Vaniak, Chvalovský a Laštůvka se mohou chlubit nálepkou železných mužů s 2700 odehranými minutami také olomoucký obránce Kučera, žižkovský Klimpl a jablonecký Hochmeister. Do všech třiceti zápasů ve svých klubech alespoň na pár minut zasáhlo také dalších osm fotbalistů. Ze statistik uzavřeného ročníku vyplývá, že i nadále v české soutěži klesá počet nastřílených branek. Během celé soutěže padlo pouze 578 branek, což představuje průměr 2,41 gólu na zápas (1,54:0,87). Nejvíce branek padlo v předposledním 29. kole (27), nejméně v kole dvacátém (13). Nejčastěji se činili střelci Ostravy (60), nejméně tým Žižkova (18). Nejčastějším výsledkem uplynulého ročníku byla bezbranková remíza (29krát) a výhra 1:0 (28). Příliš vysoké výhry se letos nezrodily, nejvyšší rozdíl ve skóre byl čtyřbrankový. Nejvíce branek v jednom utkání padlo v duelu Ostrava - Synot (6:2). Nejlepší obranu měly Sparta, Olomouc a Slavia s 24 inkasovanými góly, nejhorší byla Opava (55). Remízovým králem byl již tradičně Jablonec s čtrnácti nerozhodnými výsledky. Králem brankářů byl sice podle odchytaných nul olomoucký Martin Vaniak (15), ale nejdelší sérii bez inkasovaného gólu má na svém kontě Antonín Kinský (450 minut), který za Liberec odchytal pouze podzimní sezonu.

První jarní domácí zápas bude hrát Sigma v neděliPrvní jarní domácí zápas bude hrát Sigma v neděli
| 22.02.2017
Jílek: Soustředění bylo po všech stránkách přínosnéJílek: Soustředění bylo po všech stránkách přínosné
| 21.02.2017
Zápasový program týmů SK Sigma na tento týdenZápasový program týmů SK Sigma na tento týden
| 20.02.2017
Sigma prohrála i druhý zápas na soustředění o gólSigma prohrála i druhý zápas na soustředění o gól