Béčko dalo trojku Břeclavi

30.05.2010 / B tým

V nedělním dopoledni se hrálo na druhém hřišti v areálu Androva stadionu 28. kolo MSFL. Proti svěřencům trenéra Augustina Chromého přivezl svůj tým Jiří Fryš. SK Sigma Olomouc B - Břeclav 3:0 (2:0) Kdo promeškal prvních deset minut utkání, přišel o to nejhezčí. Břeclav nepřijela do Olomouce z žádným zanďourem, ale snažila se zaměstnávat domácího gólmana. Už ve třetí minutě se zranil hostům pravý obránce Jakubovič a Sigma hrála pět minut proti deseti. V tlaku však byla Břeclav, ale svých šancí nevyužila. Nedáš-dostaneš. V 7. minutě se po míči za obranu od Šichora ocitl sám proti Ruckschlosovi Nekuda a z hranice velkého čtverce mu vymetl levou šibenici 1-0. Břeclav si to nechtěla nechat líbit a znovu bylo horko před Šustrem. Jenže. Sigma rozehrála rychlou akci na jejímž konci byl Nekuda, který přesně namazal z pravé strany Martinovi Pospíšilovi a ten s přehledem zasunul k levé tyči 2-0. Po druhém gólu se hrál stále pohledný fotbal. Břeclavští své šance měli, ale včas zasahovala obrana, nebo byl na svém místě Šustr. Stoprocentní šanci spálil těsně před poločasem domácí Hála, který se z levé strany ocitl sám před brankářem hostí, ale napálil jen jeho nohy. Dvě minuty před poločasem zastavil rychlý protiútok Sigmy Michal, který složil Nekudu a rozhodčí Filgas bez váhání tasil červenou kartu. Se začátkem druhé půle začalo silně pršet. Břeclav, i když hrála o desíti se nadále snažila udělat něco z výsledkem. Kromě několika rohů a střel z dálky však vážnější šance neměla. Domácí se dostali do dvou vyloženek až v závěrečné dvacetiminutovce. Dvakrát se zjevil před Ruckschlosem střídající Chlebek, ale ani jednou jej nedokázal překonat. Zvláště jeho druhá šance po příhře Nekudy po gólu volala. Branky se však přece jen diváci dočkali. V 81. minutě byl faulován již za hranicí velkého čtverce Krč, ale rozhodčí Filgas ukázal, že se bude kopat půl metru před vápnem. Přímý kop však poslal přes zeď do šibenice nádherně Šichor. Sigma pak v pohodě utkání dohrála a zaslouženě si za dobrý kolektivní výkon připsala další tři body do tabulky MSFL. Branky: 7. Nekuda, 9. Pospíšil M., 81. Šichor. Rozhodčí: Filgas – Straka, Ogrodník. ŽK: Šichor – Simandl ČK: 44. Michal ( Břeclav) Diváci:100 Sestava Sigmy: Šustr - Koutek, Koutný, Ulma, Hála – Kučera (62. Chlebek), Šichor, Pospíšil M., Krč – Pospíšil T. (67. Hajčík), Nekuda (89 Šindelář). Trenér Augustin Chromý.