Béčko doma ztratilo s Kroměříží

30.09.2012 / B tým

Duel 8. kola Moravskoslezské fotbalové ligy se týmu SK Sigma Olomouc nepovedl. Béčko prohrálo doma s Kroměříží, když inkasovalo minut před koncem řádné hrací doby. Sigma odehrála zvláštní utkání. Herně se nedařilo tolik jako v předchozích zápasech, ale přesto bylo šancí dost. Střelám Navrátila, ve čtyřech případech, v úvodu duelu chyběl přesnost. Pak se dostával do zakončení A. Ševčík. První střelu mu zblokoval v poslední chvíli skluzem obránce, druhá šla kousek vedle levé šibenice, třetí vyrazil brankář na tyčku a roh, který se těžko říct proč nekopal. Na druhé straně gólman Šustr prakticky nic moc na práci neměl, hosté se převážně jen bránili. Platilo to i po přestávce. Jenže převaha Sigmy byla planá. Šance ale i tak přišly. Po hlavičce Ješka hosty zachránil na brankové čáře Klabal, pak sudí Černý, opět těžko říct proč, nezapískal penaltu za faul na A. Ševčíka. V 81. minutě mohl rozhodnout Heinz, jenže po průniku a přihrávce pod sebe Navrátila vystřelil vedle. To se nakonec Sigmákům vymstilo, když minutu před koncem po brejku inkasovali. „Počítali jsme s tím, že soupeř bude hrát z bloku. Měli jsme je dostat víc pod tlak, více presovat, více je rozběhat. A to se nám nepodařilo. Byly tam nějaké náznaky, ale bylo to málo, bylo tam málo kvality, to rozhodlo. Hosté využili v závěru po brejku jednu situaci a potrestali nás,“ řekl trenér SK Sigma Jiří Derco. SK Sigma Olomouc B – Kroměříž 0:1 (0:0) Branka: 89. Havlík. Rozhodčí: Černý – Fojt, Drozdy. ŽK: Navrátil – Steiner, Havlík. Diváci: 110. SK Sigma B: Šustr – Golban (75. Chlebek), Ješko, Šindelář, Hála – Vavřík, Heinz, Plšek, Navrátil, Tomeček (59. Nešický) – A. Ševčík (69. Rolinc). Trenér Jiří Derco. Kroměříž: Zapletal – Šilinger, Stojaník, Steiner, Klabal, Fiala, Nevřala, Janča (81. Vojtášek), Budín, Havlík (90. Dobeš), Handl (69. Kopečný).