Béčko má bod

03.05.2009 / B tým

Derby. Přesně to jsou zápasy naší juniorky proti týmu SK Uničov. Není to jen blízkostí obou měst, ale také hráčskou provázaností obou týmů. V Uničově je mnoho hráčů na hostování právě z SK Sigma Olomouc. Takže zápas 23. kola Moravskoslezské fotbalové ligy mezi SK Uničov a naší juniorkou sliboval dramatický průběh. Tak to také bylo, nakonec se v derby dělily body. SK Uničov – SK Sigma Olomouc B 1:1 (1:1) V úvodu utkání nejprve zazlobil domácí tým. Ale pokusy Hlouška se Řehákem těsně minuly branku. V 10. minutě už se stav měnil. Hosty poslal do vedení Jakub Petr. O sedm minut později juniorka jakoby zapomněla na Tomáše Řeháka. Ten dostal trošku prostoru a zpoza šestnáctky se trefil nechytatelně. Nakonec víc branek v utkání nepadlo, i když šancí měly oba týmy několik. O něco více přece jen hosté. Platilo to zejména pro druhý poločas, kdy dělali uničovské defenzivě velké problémy především Vojtěch Štěpán a Jakub Petr. Ale ani jeden z nich neměl v tutovkách potřebný dostatek klidu. „Byli jsme pro soupeře určitě celý zápas nebezpeční. A hlavně ve druhém poločase mohli hráči prokázat svoje ofenzivní kvality. Kuba Petr se Štěpánem byli velice nebezpeční, škoda, že jsme ty akce nedohráli. Byli tam i několik zajímavých momentů v šestnáctce, které se daly pískat, ale rozhodčí to tak neposoudila,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý. „Hráli jsme proti silnému soupeři, jedna jedna je asi dobrý výsledek, ale při troše štěstí jsme tady mohli uhrát více,“ podotkl Chromý. Další utkání hraje juniorka doma ve středu 6. května proti Slovácku B (16.30). Branky: 17. Řehák - 10. Petr Rozhodčí: Adámková ŽK: Hrubý, Juřátek, Novosad - Ulma, Jančík, Javůrek, Hořava Diváci: 375 SK Uničov: Dragon - Juřátek, Vejvoda, Novosad, Krajčovič - Řehák, Žmolík (83. Toman), Švajda, Stoklásek - Hloušek (89. Večeřa J.), Hrubý. Trenér Zdeněk Strouhal SK Sigma B: Lovásik - Ulma, Bodeček, Murín, Javůrek - Petr, Jančík, J. Hořava, Štěpán - Doležal, Pospíšil (90. Michalčák). Trenér Augustin Chromý.