Béčko opět neprohrálo

21.08.2006 / B tým

Ani ve třetím kole druhé ligy nenašli fotbalisté olomoucké juniorky přemožitele. Po výhrách nad Bystrcí a Sokolovem si dnes připsali bod za remízu s ambiciózními Jakubčovicemi a dál drží letošní neporazitelnost. SK Sigma Olomouc „B“ – Jakubčovice 0:0 Rozhodčí: Čecháček - Santarius, Lakomý ŽK: Kobylík, Krajčovič, Rýdel Diváci: 628 Sigma zahájila utkání aktivně. Ve třetí minutě se po rohovém kopu dostal k hlavičce Vladimír Peška, hostující gólman se zaskočit nenechal. V šesté minutě kopali domácí již čtvrtý roh zápasu, další šanci si však připravit nedokázali. Postupně se hra vyrovnávala, Jakubčovice se soustředili na pečlivou obranu a domácí nepředvedli příliš mnoho invence, aby obrannou hráz překonali. Zápas tak plynul bez vzrušivých momentů. Střelecké pokusy Sigmy byly buď příliš slabé (Horáčkova a Peškova hlavička) nebo nepřesné (Kobylíkova střela). A tak mohlo udeřit na druhé straně – velmi aktivní Jašurek nejprve zaměstnal Tomáše Černého povedenou střelou, o deset minut později z dobré pozice hlavičkoval těsně vedle. To už na hřišti nebyl kapitán týmu Martin Komárek, po tvrdém souboji mu zůstal na hlavě krvavý šrám a musel střídat. Do druhého poločasu naskočil místo Janotky Vladimír Hrubý a ofenzivu domácích dokázal rozhýbat. Sigma se usadila na polovině soupeře, ale dobré kombinační akce často končily pouze u šestnáctky soupeře. Výjimkou byla 50. minuta, kdy Schulmeisterova rána jen těsně minula cíl. O chvíli později si Černý pohlídal ušmudlanou střelu Kunce. V 68. minutě domácí zahodili velkou šanci. Pulkert se šikovně uvolnil, jeho střílený centr však Peška usměrnil jen vedle tyče. Útočné snažení modročerné Sigmy nakonec málem skončilo tříbodovým gólem hostů. Osm minut před koncem předvedly Jakubčovice rychlý brejk, gólman Černý vyběhl, ale míč nezasáhl. Hosté však situaci nezvládli a míč do odkryté brány nedopravili. Střelu Brazilce Adriana Guiducciho srazila domácí obrana na roh. V 87. minutě hlavičkoval Jiří Krohmer jen do rukavic Tomáše Černého. Rozhodnout mohl v poslední minutě Filip Rýdel. Jeho polovysoká střela zpoza vápna zazvonila pouze o tyč. Duel dvou neporažených týmů tak přinesl bezbrankovou remízu 0-0.