Béčko prohrálo doma s Třincem

16.09.2012 / B tým

V 6. kole Moravskoslezské fotbalové ligy se na hřišti číslo 2 Androva sportovního areálu hrálo o první místo tabulky. V duelu mezi SK Sigma Olomouc B a Třincem byli nakonec šťastnější hosté, svěřenci našeho bývalého útočníka Miroslava Kouřila na Hané získali tři body. První vyložené šance zápasy přišly v poslední čtvrthodince prvního poločasu a všechny patřily domácím. Po průniku Hály třinecká obrana odvrátila před nabíhajícím Rolincem. Ve 40. minutě kroutil balon z přímého kopu do šibenic Heinz, brankář Lipčák jeho pokus vytáhl na břevno a roh. Dvě minuty před pauzou poslal Heinz krásnou přihrávkou mezi obránci do šance Machalického, toho Lipčák nadvakrát vychytal. I po pauze měla první šanci Sigma, v 56. minutě to zkoušel technicky do vzdálenější šibenice zprava Tomeček, ale o kousek minul. Nedáš-dostaneš zafungovalo poprvé v zápase. Z následného protiútoku přišla standardka pro hosty, kterou dohrál přesně Kyselý. To běžela 57. minuta. O šest minut později utekl po levé straně Hála, centroval před, kde nabíhajícímu Rolincovi chyběl kousek k přesnému zakončení. V 72. minutě byl po rohu faulován Svozil a Sigma kopala penaltu. Tu Heinz s jistotou proměnil a bylo srovnáno. Za dvě minuty Rolinc vyslal včas za obranu Hálu, ten v tutové šanci dokázal dobře zakončit, ale gólman Lipčák předvedl ještě lepší zákrok a balon proskákal kousek vedle levé tyčky. A nedáš-dostaneš přišlo podruhé. Deset minut před koncem se hosté prosadili po opakovaném centru po rohovém kopu. „Na vyložené šance jsme byli lepší, herně jsme také nebyli horší než soupeř. Za výkon klukům můžu poděkovat, je to pro ně škola. Soupeř hrál jednoduše, rozhodly standardky, ale to už je o těch zkušenostech a důrazu, to nám bohužel chybělo,“ řekl trenér SK Sigma B Jiří Derco. „Z naší strany to nebyl optimální výkon, z toho důvodu si vítězství více vážím. Vždycky když to vyjde a nedaří se, tak je to o to větší radost. Ale na rovinu musím říct, že jste čekal lepší výkon,“ řekl trenér Třince Miroslav Kouřil. SK Sigma Olomouc B – Třinec 1:2 (0:0) Branky: 73. (pen.) Heinz – 57. Kyselý, 80. Hupka. Rozhodčí: Kůrka – Hájek, Nováček. ŽK: Machalický, Chlebek – Lisický. Diváci: 100. SK Sigma B: Šustr – Vavřík, Svozil, Soušek, Machalický (89. Chlebek) – Hála, Heinz, Habusta, Nešický (66. Houska), Tomeček (75. A. Ševčík) – Rolinc. Trenér Jiří Derco. Třinec: Lipčák – Sporysz, Joukl (74. Ceplák), Eismann, Malíř (66. Klimas), Lisický, Hupka, Motyčka (78. Christu), Gavlák, Kyselý, Cigánek. Trenér Miroslav Kouřil.

Béčko Sigmy doma s jasnou výhrou, Richter dal dva gólyBéčko Sigmy doma s jasnou výhrou, Richter dal dva góly
| 20.09.2016
Béčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva gólyBéčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva góly