Béčko remizovalo se Slováckem

23.03.2008 / B tým

Svěřencům Jiřího Balcárka první jarní domácí utkání příliš nevyšlo. S juniorkou Slovácka v 17. kole MSFL na Andrově stadionu jen remizovali 1 - 1. SK Sigma Olomouc „B“ – 1. FC Slovácko „B“ 1:1 (0:1) Úvodní minuty patřily domácím. Svou územní převahu však vyjádřili pouze standardními situacemi. V jediné vážnější šanci se ocitl Štěpán po centru Melinha, ale jeho hlavička mezi tyče nemířila. A tak se brankově prosadili hosté. Hned ze své první šance se ujali vedení. Ve 20. minutě trefil přesně z přímého kopu Spazier, 0:1. O pět minut později mohlo být dva nula pro hosty, ale Grim nastřelil jen nohy Lovásika. Minutu nato mohl vyrovnat aktivní Štěpán, ale jeho lob vykopl obránce Slovácka z brankové čáry. Domácí se snažili kombinovat, ale příliš se jim to nedařilo. Ve 39. minutě to byl opět Štěpán, kdo mohl skórovat, ale jeho technický pokus gólman Slovácka vyrazil. Hosté měli několik dobrých střeleckých pokusů, ale žádný se již gólově neujal. Do 2. poločasu posílil domácí kouč ofenzivu. Schulmeistera doplnil Klesnil a Michalčák. Byl to ale obránce, kdo v 60. minutě vyrovnal. Po centru Jurkiče se hlavou prosadil kapitán Komárek, 1:1. Hosté mohli jít do vedení tři minuty po vyrovnání. Ondřejka však přehodil nejen vybíhajícího brankáře, ale i celou branku. Hra domácích byla bez nápadu a k ohrožení branky Slovácka tak mohlo dojít jen ze standardky. V 69. minutě protáhl brankáře Marka z přímáku Jurkič. Zato hosté hráli uvolněně a hrozili z brejků. V 82. minutě si Komárka položil Ondřejka, ale jeho tvrdá střela minula branku Lovásika. O chvíli později napálil hostující Stýskala boční síť domácí svatyně. Domácí hráli v křeči a tlak si do konce utkání nevytvořili. Naopak to byli hosté, kteří mohli Pyclíkem urvat v závěru všechny body. Jeho tvrdou ránu vyrazil Lovásik na roh. Již v nastaveném čase mohl strhnout vítězství na svou stranu domácí Jurkič, ale centr Dreksy hlavou netrefil. Sestava SK Sigma Olomouc „B“: Lovásik – Dreksa, Komárek (K), Ulma, Jurkič – Nuc (46. Michalčák), Nepožitek, Melinho (46. Klesnil), Rýdel, Štěpán – Schulmeister. Trenér Jiří Balcárek Nenastoupili: Volf, Javůrek, Bárta Sestava 1. FC Slovácko „B“: Marek – Čtvrtníček O., Bělaška, Spazier, Lysoněk – Perůtka – Šturma, Grim (82. Pacl), Stýskala (90. Pyclík), Šilinger (65. Rohovský) – Ondřejka. Trenér: Jan Palinek Nenastoupili: Čtvrtníček L., Remeš. Branky: 60. Komárek - 20. Spazier ŽK: - Rozhodčí: Šalata – Viščor, Proske Delegát: Laca Diváci: 140