Béčko Sigmy jasně přehrálo České Budějovice

05.11.2001 / A tým

Béčko Sigmy jasně přehrálo České Budějovice Ve 14. kole druhé fotbalové ligy hrála naše juniorka doma s Českými Budějovicemi. A šlo o souboj nováčka s lídrem ligy. Navíc záložní tým Sigmy hrál ještě na jaře třetí ligu, zatímco Budějovice nejvyšší soutěž. Ale na trávníku to nebylo znát. Olomoučtí mladíci nastoupil bez respektu a strachu a svého zkušenějšího soka jasně přehráli. Vždyť například kopali třináct rohů. SK Sigma Olomouc B - Č. Budějovice 1:0 (0:0) V 6. minutě to zkusil zpoza vápna Štrbík, brankář hostí Seman byl pozorný. Vzápětí centroval Štrbík z pravé strany, ale Zdráhal na první tyči tísněn zadákem na míč hlavou nedosáhl. V 7. minutě po rohovém kopu nedokázali balon ťuknout do sítě Zdráhal, Hudec ani Škerle. V 9. poslal kolmicí do vápna Laštůvka Štrbíka, ten udělal kličku brankáři, přes jeho ruku upadl, ale dostal žlutou za filmování. Hosté odpověděli střelou Jandy do tyče v 16. minutě. Ve 30. poprvé a naposledy domácí střed obrany zaváhal. Janda se ocitl sám před bránou, ale střílel vedle. Ještě do přestávce to zkoušel hostující Povišer, ale brankář Pařízek neměl s jeho střelou z úhlu potíže. Druhou půlku zahájila opět střela Štrbíka. Brankář Seman ji ale chytil, stejně jako pokus stejného hráče v 55. minutě. V 61. minutě po rohovém kopu hlavičkoval Čep do šibenice, brankář Seman vyrážel. V 75. minutě se domácí z trvalého tlaku konečně dočkali. Střídající Řehák vběhl do vápna, Wozniak jej podrazil a nařízenou penaltu proměnil Laštůvka. Ve zbytku utkání sice hosté chtěli vyrovnat, ale pozorná hra juniorky je k ničemu nepustila. Branka: 75. Laštůvka (pen.). Rozhodčí: Čecháček. ŽK: Štrbík, Krajčovič, Škerle - Pospíšil, Plocek. Diváků: 543. Sigma B: Pařízek - Hudec, Krajčovič, Čep, Škerle - Kobylík, Laštůvka, Gába (46. Jordánek), Ševela - Zdráhal (74. Řehák), Štrbík (88. Ma. Vyskočil). Trenér Zdeněk Psotka. www.sigmafotbal.cz, 4. 11. 2001