Béčko Sigmy porazilo doma Hlučín

11.11.2012 / B tým

V posledním podzimním domácím utkání Moravskoslezské fotbalové ligy porazilo béčko SK Sigma Olomouc doma Hlučín. Vítěznou branku dal v závěru zápasu z pokutového kopu za faul na Aleše Nešického Marek Heinz. Aktivnější byl domácí tým, ale dlouho trvalo, než se prosadil v koncovce. Ve 29. minutě se parádně trefil Šimon Falta, po jeho luxusní ráně do levé šibenice béčko vedlo. Jenže ne na dlouho. O dvě minuty později obrana chybovala a exolomoucký Jiří Barcal srovnal. Po přestávce si Sigma, dirigovaná ze zálohy dvojicí Heinz – Houska, vytvořila hodně šancí. Rolinc, Tomeček, Hála nebo Golban měli na nohách góly, ale nic z toho nebylo. První tři jmenovaní nevyzráli na brankáře, poslední mířil vedle. Vítězné branky se Hanáci dočkali až v závěru. Osm minut před koncem odpískal sudí Miko penaltu za faul na Aleše Nešického, kterou Marek Heinz proměnil. „Dnes jsme hráli dobře, k fotbalovosti kluci přidali nasazení a důraz, což nám v předchozích zápasech trošku chybělo. Vyhrát jsme si zasloužili. Byl to dobrý týmový výkon, ale v záloze hráli výborně Heinz s Houskou,“ řekl trenér SK Sigma B Jiří Derco. SK Sigma Olomouc B - Hlučín 2:1 (1:1) Branky: 29. Falta, 82. Heinz (pen.) - 31. Barcal. Rozhodčí: Miko – Tomanec, Drozdy. Diváci: 64. SK Sigma B: Reichl – Hála, Soušek, Golban, Machalický, Habusta, Houska, Falta, Rolinc (71. A. Ševčík), Heinz (89. Svozil), Tomeček (78. Nešický). Trenér Jiří Derco. Hlučín: Šteiniger – Bogdaň (44. Skřehot), Coufal, Mucha, Hanus (75. Krčmařík), Lukáš (70. Štefek), Barcal, Dressler, Dostál, Čelůstka, Binar. Trenér Pavel Hajný.