Permanentní vstupenky na sezonu 2018/2019 Sleva -10% pro fanoušky

Béčko Sigmy porazilo v derby Holici

21.10.2001 / A tým

Béčko Sigmy porazilo v derby Holici Ve dvanáctém kole druhé ligy fotbalisté juniorky Sigmy podruhé v soutěži doma dokázali zvítězit. A podařilo se jim to i na druhý pokus v derby střetnutí. Poprvé doma porazili LeRK Prostějov, nyní zvítězili nad 1. HFK Olomouc. Sigma B - 1. HFK Olomouc 1:0 (1:0) Úvod zápasu nám vyšel výborně. Nejdříve Glos ve 4. minutě prověřil brankáře hostí střelou z úhlu. Po třech minutách pálil z otočky Rojka, ale trefil jenom připraveného gólmana Brezovana. V 15. minutě padla jediná branka zápasu. Laštůvka rozehrál trestný kop, Zdráhal míč lehce tečoval hlavou a za ním číhající Hudec balon uklidil do brány. Ve 38. minutě mohlo být vyrovnáno. Sedláček přihrál Dercovi, ten prodloužil na Druláka, ale brankář Pařízek byl včas na správném místě. Jako minutu poté, kdy vyškrábl ze šibenice tečovaný přímý volný kop. Ve 41. minutě Brezovan vyrážel bombu Glose, po čtyřech minutách při něm stálo štěstí. Zdráhal si zpracoval centrovaný míč, vystřelil, ale trefil pouze brankáře. Ve druhém poločase oba týmy pozorně bránily, hosté se snažili o vyrovnání, ale naše obrana pracovala bez chyb. Jedinou mezeru využil ke střele Derco, ale Pařízek znovu zabodoval. V 77. minutě poslal Tomáš Řehák kolmicí do vápna Laštůvku, jeho střela prosvištěla těsně vedle. Hosté odpověděli dvěma přímými kopy, ale ani Sedláček, ani Lošťák netrefili bránu. Minutu před konce vybídl ke skorování Jordánek Štrbíka, míč minul pravou šibenici. V závěru domácí útočili do otevřené obrany, ale přečíslení tři na jednoho i čtyři na jednoho nevyužili. "Dali jsem do hry více bojovnosti a nasazení než hosté. Škoda, že jsem nevyužili v prvním poločase ještě další šance. Podržel nás brankář Pařízek, chytil dva stoprocentní góly. Ale vyhráli jsem, navíc v derby, a to je vždy potešující," řekl k utkání trenér juniorky Zdeněk Psotka. Branka:15. Hudec. Rozhodčí: Kumstát. ŽK: Krajčovič, Štrbík, Zdráhal - Šavrňák, Sedláček, Derco.Diváků:1102. Sigma B:Pařízek - Kotrys, Čep, Krajčovič, Hudec - Glos, Ševela (56. Jordánek), Laštůvka, Štrbík (89. Ma. Vyskočil) - Rojka (72. T. Řehák), Zdráhal. Trenér Zdeněk Psotka. www.sigmafotbal.cz, 21. 10. 2001