Béčko Sigmy porazilo zálohu Baníku

11.10.2009 / B tým

V 10. kole MSFL přijela na prosluněný Andrův stadion záloha Baníku Ostrava. SK Sigma Olomouc „B“ – FC Baník Ostrava „B“ 2 - 0 (1 - 0) První vážnější akce zápasu se zrodila v 7. minutě, ve které šli čtyři domácí proti třem obráncům Baníku. Kombinaci zbrzdil Caihame a Schulmeisterovi pak chyběl před Bučkem krok. O pět minut později z levé strany výborně zacentroval Lukšík, Navrátilovi chyběly ve výskoku milimetry, ale propadený míč uklidil z 11metrů Caihame, který si ještě před tím krásně pohrál se dvěma obránci Baníku. "Kája" byl při chuti a za dvě minuty pálil nad, pro těsný ofsajd pak nebyla po pěkné akci uznána branka Schulmeisterovi, Bučkovu levou tyč těsně minula přízemní střela Šichora. Sigma nadále vytvářela pěkné kombinace, ale ke slovu se dostávali také hosté. Nejprve z přímého kopu Zeher vysoko přestřelil, střelu Krauta vyrazil výborně Blaha na roh a Zeherova rána šla metr vedle pravé tyče domácí svatyně. Domácí byli nadále v kombinaci lepší a nechybělo mnoho a mohli svoje vedení zvýšit. Hodně hrozil Caihame, Schulmeister a také Šichor. Před odchodem do šaten skvěle vytáhl přímý kop Bajera Buček. Baník do druhé půle střídal. Neviditelného Hableho vystřídal Kosňovský a ve 49. minutě musel střídat zraněný Zeher. To mladíky Baníku nakoplo a hráli o poznání lépe než v první půli. Jenže jejich snaha o vyrovnání končila nepřesnou finální přihrávkou, nebo nepřesnou střelou. V 59. minutě zlikvidoval tisíciprocentní šanci Krauta Blaha. V 66. minutě viděl za faul před šestnáctkou druhou žlutou Pavel Dreksa a Sigma dohrávala v deseti. Hosté se dál utápěli v nepřesných kombinacích, před Blahou byli nedůrazní a domácí využívali okének k brejkům. V 71. zahrál ve vápně rukou Cverna a Marek Šichor s přehledem proměnil. Těsně před koncem rozehrála Sigma jeden z nadějných brejků, Bajer skvěle otočil hru, přihrál vlevo Navrátilovi, který sám proti Bučkovi minul. Záloha Sigmy dnes zvítězila zaslouženě. SK Sigma Olomouc B: Blaha - Nuc, Murin, Dreksa, Machalický - Bajer, Šichor, Lumčík (88. Šindelář), Navrátil – Schulmeister (68. Koutný), Caihame (62. Vašíček).Trenér Chromý FC Baník Ostrava B: Buček - Zawada, Brunclík, Coufal, Cverna (71. Boháč) - Lee Hyung Sang, Hable ( 46. Kosňovský), Vašenda, Wojnar - Kraut, Zeher (49. Lukáš). Trenér Chytrý. Rozhodčí: Jahoda - Dorušák, Kondler. Branky: 12. Caihame, 71. Šichor (p.k.) ŽK: Dreksa – Cverna,Vašenda, Lee Hyung. ČK: 66. Dreksa (2 ŽK) Diváci: 120