Béčko Sigmy prohrálo v Budějicích

26.09.2005 / B tým

Bývalý sparťanský kapitán Karel Poborský se uvedl ve druhé fotbalové lize dvěma góly. Reprezentační záložník je stihl vstřelit olomouckému béčku během první čtvrthodiny utkání a nasměroval svůj nový tým k vítězství 4: 0. České Budějovice - SK Sigma Olomouc B 4:0 (3:0) Poborský otevřel skóre již ve 3. minutě, když si naběhl na Vozábalův centr a z pravé strany hlavičkoval takovým způsobem, že brankář Černý vyrazil míč do svého spoluhráče a od něj se balon dostal do hanácké sítě. O dvě minuty později Poborský zahrával trestný kop a míč skončil podruhé v síti, jenže sudí odmával budějovickým útočníkům ofsajd. Regulérní gól přidal Poborský ve 13. minutě po spolupráci s Belejem a Svobodou. Brzy nato se olomoucký gólman Černý vyznamenal, když Poborského bombu dokázal vytěsnit na roh. V další akci ale reprezentant zatáhl míč po pravém křídle, před malým vápnem přiťukl Svobodovi a bylo to 3:0. Neuplynula ani hodina hry a přesně vyměřeným obloučkem přes Černého zvýšil Belej. V 58. minutě se dostal do slibné šance hostující T. Řehák, ale obrannou hráz Budějovic nepřekonal. Jihočeši odpověděli další akcí Poborského, kterou však Belej zakončil střelou vysoko nad. Míč z kopačky Vozábala poté zastavilo břevno. Brankáře Belice protáhl dalekonosnou střelou olomoucký Janotka, ale byl z toho pouze roh. "Rozhodl hned začátek zápasu. Dostali jsme rychle tři branky a bylo hotovo. Domácí tým se příchodem Poborského zvedl, soupeř byl tentokrát mnohem lepší než my," řekl po utkání trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka. Branky: 3. a 13. Poborský, 25. Svoboda, 53. Belej. Rozhodčí: Bouše. ŽK: Stoklásek (Olomouc). Diváci: 3782. České Budějovice: Belic - Plocek, Skála, Homoláč, Bureš (87. Mácha) - Poborský, Vozábal, Dvořák, Belej - Gruber (65. Němec), Svoboda (76. Mrkvička). Trenér František Cipro. SK Sigma B: Černý - Roupec (86. Matušík), Komárek, R. Řehák, Stoklásek (60. Kuba) - Janotka, T. Řehák, Král, J. Schulmeister (88. Šimeček) - Šultes, Vepřek. Trenér Zdeněk Psotka.