Béčko Sigmy se rozloučilo s druhou ligou výhrou

16.06.2007 / B tým

Poslední kolo II. ligy ČMFS sezóny 2006 / 2007 bylo pro olomouckou Sigmu posledním druholigovým minimálně na další fotbalový rok. Svěřenci Augustina Chromého na domácí půdě sice porazili Ústí nad Labem 1:0, přesto však sestupují po šesti sezónách o soutěž níž. Domácí vstoupili do utkání s kapitánem Janotkou a byli po celé utkání lepším týmem. Byli však závislí na výsledcích svých konkurentů v boji o záchranu. Hlučín nezaváhal v Třinci a Vítkovice fantasticky otočili zápas s Jakubčovicemi. Rozhodujícím momentem utkání na Andrově stadionu byla zřejmě penaltová situace v 7. minutě, kterou hlavní rozhodčí Adámek vyhodnotil jako penaltovou až po upozornění asistenta Goni. Pokutový kop však hostující kapitán Novák neproměnil. Vychytal jej Tomáš Černý, který vyraženým míčem zahájil brankovou situaci svého týmu. Na jejím konci stál Radim Nepožitek a Sigma vedla 1:0. Domácí hráče branka uklidnila, ale jejich koncovku nezpřesnila. Střela Janotky v 9. minutě byla efektní, ale otřela se jen o tyč. Střela Schulmeistera o minutu později byla zase mířena jen do brankáře. Ve 23. minutě našel Nepožitek za obranou soupeře Hrdloviče, ten však mířil také jen do brankáře Ústí. Ve 39. minutě byl sám před brankáře hostí aktivní Janotka, mířil jen nad jeho svatyni. Hosté zahrozili v podstatě až v poslední minutě poločasu střelou Fouska do boční sítě. Ve 2. poločase pokračoval domácí festival zahozených šancí. Ve 48. minutě nezakončil dlouhý odkop Tomáše Černého Jakub Petr. O tři minuty později mířil stejný hráč vedle branky. V 52. minutě minul odkrytou domácí bránu Zoubele. Na druhé straně střílel opět vedle Hořava. V 59. minutě podržel své spoluhráče brankář Černý, když vytáhl střelu Fouska. V 61. minutě předvedli domácí další pěknou akci. Janotkův centr tentokrát nezužitkoval Hořava. O minutu později v další modré vlně našel Nepožitek hlavu Schulmeistera, ten trefil jen tyč. V 68. minutě napálil z úhlu Janotka jen brankáře. V závěrečné patnáctiminutovce ještě promarnili své šance Schulmeister po centru Janotky, Šultés nepřesnou střelou, Nepožitek po pěkném sólu či Hrdlovič po slalomu. Hosté hrozili jen sporadicky. Když se přiblížili k bráně domácích, bylo jejich zakončení nepřesné nebo Tomáš Černý pozorný. „O nic nám sice nešlo, ale chtěli jsme se udržet v horní polovině tabulky, proto jsme k utkání nastoupili zodpovědně. Utkání asi ovlivnila neproměněná penalta a inkasovaná branka hned z protiútoku. Musím sportovně přiznat, že domácí mužstvo bylo o ten gól lepší, ale i počtem šancí. Kluci ukázali, že na tuto soutěž mají a že by byli platným týmem ve 2. lize,“ řekl hostující kouč. „Jak řekl trenér hostů, neproměněná penalta a rychlý brejk rozhodly utkání. Fotbal se hrál na obě branky, divákům se musel líbit. Škoda těch neproměněných šancí. To se mělo dohrát,“ řekl k utkání domácí trenér. K sestupu týmu do MSFL řekl: „Bohužel ostatní výsledky naplnily naše očekávání. Nebral bych to ale tragicky. Celé jaro nastupovali pravidelně čtyři a více dorostenců, kteří ukázali svou kvalitu. A tomu by mělo naše béčko sloužit i nadále. Sportovně jsme na záchranu měli. Okolnosti však tomu nepřáli,“ narazil trenér Augustin Chromý na překvapivé výsledky v závěru soutěže. Sestavy: SK Sigma Olomouc „B“ Černý – Hrdlovič, Bodeček, Šalamoun, Vepřek – Janotka (K), Nepožitek, Hořava (90. Kopecký), Petr (65. Řehák) – Šultés (83. Michalčák), Schulmeister. Trenér: Augustin Chromý FK Ústí nad Labem: Divácký – Stárek, Džuban, Novák (K), Dvořák – Zoubele, Martykán, Karlík (59. Doboš), Mašanský – Fousek, Procházka. Trenér: Václav Rys Diváci: 336 Rozhodčí: Adámek – Goňa, Ondo - Chytil