Béčko Sigmy těsně prohrálo s Holicí

02.04.2007 / A tým

V dohrávce 19. kola II. ligy mezi domácí Sigmou „B“ a HFK zvítězili hosté těsným rozdílem 0:1. Utkání rozhodla branka bývalého hráče Sigmy Michala Spáčila z úvodu zápasu. SK Sigma Olomouc „B“ – 1.HFK Olomouc 0:1 (0:1) Za krásného slunečného počasí před zhruba tisícovkou diváků nastoupili domácí posíleni o hráče A týmu. Hosté zase s několika bývalými hráči Sigmy. Na straně domácích to byl zejména Martin Pulkert, který byl velmi aktivní. Svůj slalom hrací plochou v 7. minutě však zakončil nepřesnou finální přihrávkou. O čtyři minuty později po faulu na svou osobu zahrával standardku. Odražený míč napálil Šultes, ale jeho střela byla sražena na roh. Ve 14. minutě zasahoval brankář Doležal hned dvakrát. Úvodní čtvrthodinka patřila Sigmě, ale 17. minuta jednoznačně Holici. Obrana zapomněla na Michala Spáčila, který prokázal své technické kvality. Navíc měl dostatek času i prostoru, aby si Tomáše Lovásika vychutnal střelou z velkého vápna k levé tyči domácí brány. Ve 20. minutě navíc vypadl z obrany Sigmy Radek Hochmeister, který byl odnesen na nosítkách. Patnáct minut se domácí otřepávali z obdržené branky. Po půlhodině hry se ocitl sám s míčem na malém vápně Petr po přihrávce Pulkerta. Zalekl se však zřejmě šance a míč mu uskočil. Hosté lépe kombinovali, domácí se více dostávali do šancí. O dvě minuty byl u míče opět rychlík Pulkert. Obral o míč Josefíka a z úhlu tvrdě vypálil. Brankář Doležal vyrazil na roh. Z něj jen těsně minul míč hlavou Škerle, střelou vedle se prezentoval Stroupek. Ve 36. minutě pádil k bráně Holice Petr, ale ve sprintérském souboji s Josefíkem upadl. Hosté zavařili domácímu brankáři až ve 38. minutě. Skóre se ale do přestávky již neměnilo. Do 2. poločasu vstoupila lépe Holice. V 53. minutě vyskočil nejvýše Martin Kotůlek a hlavou protáhl Tomáše Lovásika. V další vlně holické ofenzivy se k míči dostal Kazár, ale jeho střela mířila jen do náruče brankáře Sigmy. O dvě minuty později pálil Nepožitek, Doležal kryl. V 64. minutě sprintoval na Lovásika Korčian, ale Škerle jej včas zakřižoval. O minutu později střílel Šultes, ale jen do Doležala. V 70. minutě tvrdě pálil Škerle, tentokrát vedle branky. V 72. minutě střílel Hořava, jeho pokus byl sražen a Pulkerta vychytal holický gólman. V závěrečných minutách se svěřenci Augustina Chromého marně snažili aspoň o vyrovnání. O největší rozruch před holickou svatyní se postaralo trio Pulkert, Štěpán, Nepožitek, které však nedokázalo využít zaváhání brankáře Holice. Ve stejné minutě na druhé straně ještě upadl ve vápně Kazár, ale spíš než na penaltu to vypadalo na žlutou kartu. Stav z 1. poločasu se tak nezměnil. Tým trenéra Chromého zůstává i nadále v ohrožení sestupem na 14. místě. To svěřenci Leoše Kalvody mají jiné „problémy.“ Dnešním bodovým ziskem se posunuli na 2. místo a sní i nadále svůj prvoligový sen. Hodnocení trenérů: Leoš Kalvoda: „První poločas jsme hráli dobře, ale druhý jsme byli pod tlakem. Jen díky brankáři a dobré defenzivě jsme to ustáli.“ Augustin Chromý: „Musím pogratulovat soupeři. Holice potvrdila zkušenost a využila naší jediné chyby. Vítězství si potom dokázala uhájit. Naše hráče musím pochválit, protože bojovali a podali dobrý výkon. Chyběla nám zkušenost.“ Branka: 17. Spáčil. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Drastik. Diváci: 951. Sestavy: SK Sigma Olomouc B: Lovásik - Škerle, Bodeček, Hochmeister (20. König), Stroupek - Štěpán, Hořava (78. Šalamoun), Nepožitek, Pulkert - Petr (56. Chmelíček), Šultes. Trenér: Chromý. 1. HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, Lukášek, Kotůlek, Josefík - Spáčil (80. Dadák), Grim, Škuta (66. Ševela), Krutý - Kazár, Da Silva (46. Korčián). Trenér: Kalvoda. Více fotek najdete zítra v sekci Fanzona / Galerie.