SK Sigma Olomouc vs. MFK Vítkovice 28. 4. 2017 v 18:00 SK Sigma Olomouc vs. MFK Vítkovice 28. 4. 2017 v 18:00

Béčko Sigmy v deseti uhrálo tři body

17.09.2009 / B tým

S cílem potvrdit skvělou formu cestovala juniorka olomoucké Sigmy na horkou půdu Líšně. Svěřenci Augustina Chromého bodovali pětkrát v řadě a atakují přední příčky MSFL. Avšak i tým z předměstí Brna v posledních kolech předvádí výborné výkony a z posledních čtyř zápasů vydoloval deset bodů. V první půli působila mnohem nebezpečněji Líšeň. Hned v úvodu utkání měl dvě nadějné příležitosti domácí záložník Dupal, ale neuspěl. Velká nepříjemnost potkala Sigmu ve 20. minutě, když Ondřej Murín dostal po faulu na Čejku červenou kartu a hosté tak museli zbytek zápasu dohrávat o deseti. „Nezačali jsme dobře, což vyvrcholilo červenou pro Murína. O to víc smekám před kluky klobouk, protože se s tím poprali opravdu statečně,“ řekl trenér Chromý. Ve zbytku poločasu už však Líšeň početní převahu využít nedokázala. Jedinou větší šanci měl ve 35. minutě opět Dupal, ale toho dokázal Blaha vychytat. Úvod druhého poločasu přinesl pro Brněnské šok. Domácí bek Široký fauloval na hranici pokutového území a míč po nařízeném poslal přesně do levého růžku Marek Šichor. Zbytek zápasu si už Sigma i díky pozorné obraně pohlídala. Svůj náskok mohla dokonce i navýšit. Ale velký závar před brankou Sedmidubského z 67. minuty stejně jako únik Pulkerta už gólem neskončily. Béčko Sigmy si tak připsalo druhou výhru na hřišti soupeře v řadě a vyhouplo se na druhé místo těsně za vedoucí Znojmo, které v neděli přivítá doma na Andrově stadionu. „Daří se nám herně i výsledkově. Ale nechci to zakřiknout, body z Kroměříže a z Líšně musíme potvrdit doma v neděli proti silnému Znojmu,“ nenechává se strhnout Chromý. SK Líšeň – SK Sigma Olomouc B 0:1 (0:0) Branka: 50. Šichor. Rozhodčí: Černý – Hulcký, Racek. ŽK: Hebron, Dupal, Sedmidubský – Vepřek, Pulkert ČK: 20. Murín. Líšeň: Sedmidubský – Čampa, Široký, Dupal, Křap, Hebron, Čejka, Nosko, Belej, Jaroš, Šudoma. Trenér: Róbert Kafka. Olomouc B: Blaha – Nuc, Murin, Komárek, Vepřek – Machalický, Koutek, Šichor, Pulkert – Vašíček, Navrátil. Trenér: A.Chromý.

Chromý: Škoda, že jsme se neprosadili střeleckyChromý: Škoda, že jsme se neprosadili střelecky