Béčko SK Sigma vyhrálo nad Kroměříží

29.09.2013 / B tým

V utkání 8. kola Moravskoslezské fotbalové ligy hrál tým SK Sigma Olomouc B doma proti Kroměříži. Hanácké derby zůstalo doma, béčko vyhrálo 4:0, tři branky padly v první poločase, čtvrtá dvě minuty před koncem. Za béčko šlo hrát sedm hráčů z kádru áčka a bylo jen otázkou času, kdy se Sigma prosadí. A bylo to rychle. V 11. minutě dal gól hlavou po centru Hýbla Stříž. Ve 32. minutě přidal Stříž druhou branku, tentokrát střílel po přihrávce Schulmeistera. Minutu po rozehrání vysunul Schulmeister Zahradníčka, který se mezi nohama brankáře trefil na 3:0. Hosté se dostávali na dostřel na příliš často. Pět minut před koncem to zkusil zdálky Steiner a trefil břevno. Po přestávce se Sigma snažila přidat další góly, ale brankáře Adamušku nedokázali domácí překonat ani z nejvyloženějších šancí, když třeba Schulmeister nebo Hladík zakončovali zcela volní a sami před gólmanem. Kroměříž se ale sympaticky snažila alespoň vstřelit čestný úspěch. Blízko k tomu měla v 78. minutě, to střelu Slaměníka vytáhl brankář Reichl na tyčku. V závěru se zapsal mezi střelce i Nizozemec Wijlaars, pohotově z úhlu zakončil, byť s přispěním brankáře. „S výkonem jsem byl maximálně spokojený. Kluci hráli maximálně v tempu, snažili se rotovat, mělo to grády, šancí bylo dost, vyhráli jsme zcela zaslouženě, kluky musím pochválit. Bylo to variabilní a mělo to smysl,“ řekl trenér SK Sigma B Radim Kučera. SK Sigma Olomouc B – Kroměříž 4:0 (3:0) Branky: 11. a 32. Stříž, 33. Zahradníček, 88. Wijlaars. Rozhodčí: Kůrka – Nováček, Šenkýř. ŽK: Plšek. Diváci: 113. SK Sigma B: Reichl - Wijlaars, Svozil, Šindelář, Hýbl – Stříž (84. Nešický), Habusta, Plšek (52. Texl), Holub (66. Hladík) - Schulmeister, Zahradníček (76. Schmidt). Trenér Radim Kučera. Kroměříž: Adamuška – Mikulica, Stojaník (52. Slaměník), Zapletal, Perůtka, Steiner (81. Jura), Lapeš (52. Vojtášek), Nevřala, Dobeš, Budín, Šturma (85. Janoštík). Facebook SK Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc v síti Google +