Béčko splnilo cíl, veze z Plzně bod

30.08.2004 / B tým

Juniorka SK Sigma Olomouc pokračuje v dobrém vstupu do druhé ligy. Béčko ve čtvrtém kole soutěže remizovalo na půdě exligové Plzně, když vedlo a o výhru přišlo až ve třetí minutě nadstaveného času. Hanácký tým je po čtyřech kolech v první pětce tabulky, dosud neprohrál. Viktoria Plzeň – SK Sigma Olomouc B 1:1 (0:0) Hosté Plzeň drželi v prvním poločase na distanc a nedovolili jí zhola nic. Domácí tým se dostal pouze do jedné, ve 35. minutě rána plzeňského kapitána Tomáše Kukola vyrazil gólman Martin Blaha. I ve druhém poločase pokračovala juniorka v precizní defenzivě, ve středu pole domácí zálohu přehrávali Prekop s Rýdelem, což by základ po konečný dobrý výsledek. Směrem dopředu nebyla Sigma B tolik účinná. Hanáci se dokázali prosadit až v 86. minutě, když skákavou střelou překonal plzeňského brankáře Martina Ticháčka záložník Filip Rýdel. Pak postupovali dva hostující hráči na plzeňské brankáře, ale ve finální části tutový moment nevyřešil dobře Janotka. Jenže tři body pro hosty a čisté konto pro gólmana Blahu se nakonec nekonaly. Ve třetí minutě nadstaveného času zahráli domácí ve vápně rukou, sudí Bouše nechal pokračovat a výsledkem byla vyrovnávací branka Šímy. Ale i tak mohli být hosté spokojeni. Do Plzně jeli s cílem bodovat a to se jim podařilo splnit. „Je to dobrý bod, ale přijít o výhru ve třetí minutě nadstavení, to zamrzí. Podali jsme dobrý, v defenzivě soustředění výkon. Poprvé ve druhé lize chytal brankář Blaha, v prvním poločase nás při jediné šanci domácích podržel,“ řekl našemu listu trenér Sigmy B Zdeněk Psotka. Branky: 90. P. Šíma - 86. Rýdel. Rozhodčí: Bouše. ŽK: Poredský - V. Schulmeister, Stoklásek, Jordánek. Diváci: 723. SK Sigma: Blaha - Kopecký, Komárek, Škerle, Stoklásek - Janota (90. Jordánek), Prekop, Rýdel, P. Kobylík (57. Vepřek) - V. Schulmeister, M. Hubník (78. J. Schulmeister). Trenér Zdeněk Psotka.