Béčko ukončilo podzim plichtou

14.11.2001 / B tým

Béčko ukončilo podzim plichtou Patnáctým kolem se s podzimní částí soutěže rozloučila druhá fotbalová lig. Juniorka Sigmy končila podzim v Chomutově. Po půlce vedla dva nula, domácí nakonec z penalty třináct minut před koncem sebrali olomouckým mladíkům výhru. Chomutov - Sigma B 2:2 (0:2) Juniorka prokazovala v prvním poločase, že je v závěru podzimu v dobré formě. Ve 21. minutě ji poslal do vedení Ševela. Domácí si vypracovali několik slibných šancí, tu největší Maděra, jehož střelu brankář Pařízek jen ztlumil, a pak doběhl na brankové čáře. Ve 36. minutě Holomek nafilmoval faul, rozhodčí ale viděl nedovolený zákrok Hudce, dal mu žlutou a hosté dohrávali v oslabení. Jenže Olomouc ještě do přestávky skórovala podruhé, když ukázkovým slalomem Ševela míč zavezl až do Četverikovy brány. Navíc v první půlce ještě Zdráhal trefil tyčku. Po celý druhý poločas měl Chomutov převahu. Pařízek se marně natahoval po Maděrově přihrávce napříč pokutovým územím a Sedlák měl před prázdnou brankou lehkou úlohu. Vyrovnání přišlo z penalty třináct minut před koncem zápasu. I v oslabení mělo béčko další šance. Rozhodčí domácím odpustil penaltu za faul na Rojku, Škerle z malého vápna netrefil odkrytou bránu. "S bodem spokojený nejsem. Před zápasem bychom jej samozřejmě brali, ale Chomutov byl dnes k poražení," řekl k utkání trenér juniorky SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka. "Hudec si navíc cestou do kabin zanadával, rozhodčí to zaznamenal do zápisu, takže jej pravděpodobně nemine vyšší trest," dodal Psotka. "Je to škoda. Navíc jsme přišli o vyloučeného Hudce. Rozhodčí mu dal druhou žlutou za nafilmovaný pád Holomka. K tomu jsme dostali vyrovnávací branku z vymyšlené penalty. Domácí sudí Paták navíc pokutový kop odpustil, když faul na Rojku vytáhl z šestnáctku ven," pokračoval Psotka. Juniorka přečkala hodinu a tři minuty v oslabení, navíc týmu komplikovala situaci zranění. "Po třech minutách druhé půlky musel střídat Zdráhal, který v prvním poločase trefil tyčku. Pak si ještě Čep obnovil zranění, nemohl pořádně dýchat a dirigovat obranu, ale se sebezapřením nakonec dohrál. V obraně jsme tak museli hodně improvizovat," dodal Psotka. Tak jako tak se juniorce Sigmy coby novici soutěže podařilo ukončit podzimní část druhé ligy se ctí. Tým zatím plní plán, kterým je pohyb ve středu tabulky. Branky: 55. Sedlák, 77. Doležal z pen. - 21. a 43. Ševela. Rozhodčí: Paták - Pastyřík, Lhoták. ŽK: Džuban - Jordánek, Čep, Hudec. ČK: 36. Hudec po 2. ŽK (Ol.). Diváci: 690. Sigma B: Pařízek - Jordánek, Krajčovič, Čep, Škerle - Ma. Vyskočil (85. Macháček), Ševela, Hudec, Laštůvka, Řehák (63. Glos) - Zdráhal (48. Rojka). Trenér Zdeněk Psotka. Olomoucký den, 12. 11. 2001