Béčko ukončilo sezonu nešťastnou prohrou

07.06.2004 / B tým

Juniorka SK Sigma Olomouc dorazila k derby utkání posledního kola druhé ligy na předměstí Olomouc s předem avizovanou prakticky dorosteneckou sestavou. 1. HFK Olomouc - SK Sigma Olomouc B 2:1 (1:0) První dvě desetiminutovky utkání se hrálo bez šancí. Hostující starší dorost byl nepřesný ve hře dopředu stejně jako domácí tým. Ve 20. minutě upadl v souboji s Králem ve vápně Lošťák. Sudí Matějek udělal dramatickou pauzu, a pak přece jen ukázal na penaltový puntík. Pokutový kop proměnil Šnajdr a Holice vedla. Stejný hráč mohl náskok domácích pojistit, ale po chaosu v šestnáctce na brankáře Černého nevyzrál. Ve 36. minutě málem zaskočil domácího gólmana Ondrůška technickou střelou po zasekávačce Michal Vyskočil. Druhou půlku začali tutovkou hosté. Vývoda poslal kolmičku mezi beky, Jan Schulmeister šel sám na bránu, ale Ondrůšek jeho pokus vytěsnil na roh. Hosté chtěli nepříznivý výsledek napravit, ale dělali velká okna v defenzivě. Jen díky brankáři Černému nedostali hodně branek. Černý vychytal Spáčila, Pinkavu (2x), Janečka i Gábu. Navíc při střele Pinkavy mu ještě pomohla tyčka, při hlavičce Inemana zase břevno. V 77. minutě hosté srovnali. Lukšík poslal míč za obranu, Šultes si jeho přihrávku zpracoval hrudí a z hranice šestnáctky trefil přesně. V 89. minutě mohl trefit juniorce tři body Vepřek, ale brankáře Ondrůška nepřekonal. Nakonec toho hosté litovali. V 90. minutě Řehák na hraně pravidel vybojoval míč, přihrál Šnajdrovi, který sám před brankou nezaváhal. Branky: 20. (pen.) a 90. Šnajdr - 77. Šultes. Rozhodčí: Matějek - Filgas, Drastík. ŽK: Gába (HFK). Diváci: 470. Sigma B: T. Černý - Král (56. Lukšík), Kopecký, Fiala, Švrčina - Mi. Vyskočil, Rýdel, Prekop (46. Vývoda), Pulkert (73. Vepřek) - Šultes, J. Schulmeister. Trenér Zdeněk Psotka.