Béčko zabralo, odnesl to Prostějov

14.10.2012 / B tým

Po pěti zápasech bez vítězství dokázal tým SK Sigma Olomouc B vyhrát. Odnesl to Prostějov, dosavadní lídr tabulky MSFL. Svěřenci trenéra Jiřího Derca silného soupeře porazili v 10. kole ligy tři k jedné. Brankář Zdeněk SuperBob Zlámal si dal třetí zápas v sedmi dnech, béčko vedl do utkání jako kapitán. První poločas duelu bel bezbrankový. Ale mohlo to být jinak. V 16. minutě vypálil zdálky na střed Papoušek, Zlámalovi balon sjel a odrazil se od levé tyčky. Ve dvaatřicáté minutě pomohla tyčka i hostům. Zpoza šestnáctky napřáhl Plšek, jeho bombu zastavila pravá tyčka. Odražený míč poslal Tomeček vedle prázdné brány. Sigma měla v prvním poločase hodně standardek. A předposlední z nich mohla skončit gólem. Přímý kop zahrával Rolinc, jeho lehce tečovaná dělovka šla kousek vedle pravé šibenice. Druhá polovice byla na branky bohatší. Ve 47. minutě centroval zleva Tomeček, na zadní tyčce si naběhl Vavřík a béčko vedlo. Tento stav trval jen pět minut, pak hosté Machálkem srovnali. Do vedení šla Sigma v 71. minutě. Plšek vyslal ideální přihrávkou vpřed Nešického. Ten jeho pobídku nenechal jen tak, obhodil vybíhajícího Bureše a bylo to 2:1. Definitivně mohl rozhodnout v 78. minutě Vavřík. Ten byl poté, co se Ševčík zbavil cestou od půlící čáry k vápnu držícího protihráče a přesně přihrál, sám na malém vápně, ale vystřelil špatně. Za další dvě minuty se Hála zbavil na půlce dvou protihráčů a hnal se vpřed. Před vápnem ho zezadu sundal Hloch a dostal za to červenou. Sedm minut před koncem Sigma oslabené hosty definitivně dorazila. Vavřík našel Ševčíka, ten se v šestnáctce zbavil protihráče a střelou z otočky k levé tyčce dal na 3:1. „Určitě se nám zápas povedl. Už v minulém kole jsme podali kvalitní výkon, dneska nám to vyšlo se vším všudy, chtěl bych chlapcům poděkovat,“ řekl trenér SK Sigma B Jiří Derco. „Podali jsme kolektivní výkon, kluci od první minuty chtěli hrát. Pohybem a lepší práci na míči jsme soupeře předčili,“ podotkl. SK Sigma Olomouc B – 1. SK Prostějov 3:1 (0:0) Branky: 47. Vavřík, 71. Nešický, 83. A. Ševčík – 52. Machálek. Rozhodčí: Krasula – Vojkovský, Duda. ŽK: Hála – Kazár, Pospíšil, Mazouch, Hunal. ČK: 80. Hloch. Diváci: 447. SK Sigma B: Zlámal – Hála, Soušek, Ješko, Machalický – Vavřík (87. Chlebek), Plšek, Nešický, Bernard (75. Habusta), Tomeček – Rolinc (62. A. Ševčík). Trenér Jiří Derco. 1. SK Prostějov: Bureš – Hloch, Hunal, Pavlík, Kazár – Papoušek, Zelenka (46. Zatloukal), Mazouch, Hirsch (82. Krejčíř), Machálek – Pospíšil (86. Svozil). Trenér František Jura.

| 20.09.2016
Béčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva gólyBéčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva góly