Béčko ztratilo se Zábřehem body

02.06.2013 / B tým

V osmadvacátém kole Moravskoslezské fotbalové ligy hrálo béčko SK Sigma Olomouc na Andrově stadionu proti Zábřehu. Domácí tým měl v derby trvalou územní převahu, ale soupeři, který dohrával v deseti, dát branku nedokázal. Sigma od začátku tlačila, ale branku se dát nepodařilo. Nevyšlo to při zakončení v podání Klesnila, Doležala, Machalického nebo Falty. Ve 32. hlavičkoval po rohu z tutové pozice Svozil vedle, o minutu později byl Doležal sám před gólmanem, ale přestřelil. Hosté hrozili v první půli jen ze standardek. A jedna jim málem vyšla, na brankové čáře zachraňoval Zahradníček. Devět minut po přestávce hosty podržel při hlavičce Doležala Šustr. Zábřeh se dobře bránil, dopředu mu domácí mnoho nedovolili. Dvacet minut před koncem byl v dobré palebné pozici Vavřík, ale střílel nad, stejně dopadly i nůžky Schmidta v 75. minutě. To už hráli hosté v deseti bez vyloučeného Filipa. Ale i tak ještě dokázali zahrozit. V 82. byl v nebezpečné situaci pro domácí Kostorek, avšak brankář Reichl vyběhl dobře a včas, takže z toho nebylo nic. Závěrečný nápor Sigmy už na bezbrankovém stavu nic nezměnil. „Z naší strany chyběla jediná věc, abychom proměnili nějakou šanci a dali gól. Kdybychom v první půlce nějakou proměnili, tak by to byl střelecký koncert. Celý zápas jsme měli navrch, kluci to odjezdili,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý. SK Sigma Olomouc B – Zábřeh 0:0 Rozhodčí: Adámková – Vostrejž, Podaný. ŽK. Koutný, Machalický – Filip, Michalčák, Swiech, Zeher. ČK: 71. Filip. Diváci: 119. SK Sigma: Reichl – Vavřík, Svozil, Koutný, Machalický - Zahradníček, Bernard (79. Bača), Texl, Falta – Doležal, Klesnil (71. Schmidt). Trenéři Augustin Chromý a Jiří Derco. Zábřeh: Šustr - Lukášek, Nečas, Rajnoha (62. Vlachovič), Šichor, Filip, Kostorek (86. Nýdecký), Pospíšil, Swiech, Michalčák (46. Zeher), Hajčík. Trenér Jiří Balcárek.