Bezgólová remíza s nováčkem fanoušky nenadchla

06.08.2006 / A tým

Rozpačitý úvod sezóny zažívá fotbalová Olomouc. Po smolné porážce na půdě Mladé Boleslavi si fanoušci nespravili chuť ani při domácím křtu nového trávníku. Sigma si po bezgólové remíze sice připisuje do tabulky první bod, pro olomoucké fanoušky to však žádný důvod k radosti není. Úvod byl přitom povzbudivý. Již v první minutě poslal Chmelíček míč na stříbrném podnose Štěpánovi, ten natáhl krok a vybojoval první roh zápasu. Po jeho rozehrání se na první tyči protlačil do koncovky Roman Hubník, branku však hlavou netrefil. Rychlonohý Štěpán dál zlobil budějovickou obranu. V 6. minutě centroval a Chmelíčkovi chybělo čtvrt metru výšky, aby hlavičkou ohrozil brankáře Filipka. Desátá minuta zvedla diváky ze sedadel. Laco Onofrej se nadechl k úchvatnému sólu přes půl hřiště, přehopsal tři protihráče a i přes vyčerpávající sprint našel centrem Kaščáka. Hanáci však z akce nevytěžili nic. Dvanáctá minuta, Chmelíček učebnicově sklepl na nabíhajícího Rýdela, jeho projektil zasvištěl těsně vedle tyče. O minutku později vyzval Filipa Rýdela aktivní Onofrej, nebezpečnou střelu hosté nejprve zblokovali, aby Onofrejova dorážka skončila na horní síti. V 17. minutě zatrnulo divákům při akci na druhé straně. Roman Hubník prohrál hlavičku s Volešákem, padající list se zastavil o břevno Lovásikovy svatyně a definitivní úklid provedl Aleš Škerle, který sebral míč z kopačky dorážejícího Baláže. Jako na houpačce se mohlo cítit více než pět tisíc olomouckých diváků. V 18. minutě se krásně uvolnil Marek Kaščák a sympatickou střelou prověřil Miroslava Filipka. O dvě minuty později zatáhl za záchranou brzdu spolehlivý Randa, Gruber by býval šel sám na Lovásika. Olomoucká útočná hra gradovala. Ve 25. minutě vyslal chytrou uličku Randa, Štěpán zařadil vyšší rychlostní stupeň a předhodil Michalu Hutníkovi do největší šance zápasu, ten bohužel nedal. Vzápětí zkoušel štěstí přízemní střelou Škerle, i tentokrát byl budějovický gólman na místě. A znovu. Kaščák vypustil nepříjemnou střelu ze třiceti metrů, ovšem Filipko dál kazil olomouckým divákům nedělní podvečer. Sigma střílela jako u Verdunu. Ve 32. minutě napřáhl znovu namlsaný Kaščák, branka mu tentokrát byla příliš úzká. O minutu později málem zahřmělo na druhé straně, Plockově střele však vystavil stopku Lovásik. Závěr poločasu byl poněkud klidnějším. Onofrej vyškolil Karla Poborského, ale slabší pravou nohou přestřelil. A protože standardky Randy a Onofreje skončily u jistého Filipka, skončil poločas bez branek. Herní zaujetí Sigmě do druhého poločasu nevydrželo. Soupeř o přestávce zformoval své obranné šiky a poctivou kolektivní prací dokázal držet míč dlouhé minuty na svých kopačkách, byť v uctivé vzdálenosti od Lovásika. Sigma dál zkoušela štěstí ze střední vzdálenosti, ale přesná muška z prvního dějství byla tatam. V 65. minutě vystřídal Martin Pulkert velmi aktivního Onofreje, obecenstvo vyprovodilo slovenského středopolaře pěkným potleskem. Pulkert se okamžitě uvedl střelou, kterou brankář dokázal pokrýt. O chvíli později Štěpán nacentroval k Hubníkovi, ten ve skluzu nedal míči potřebnou razanci. Sigmě scházel ve druhém poločase správný „drive“. Všiml si toho i kouč Palička a nasazením Melinha se pokusil zvrátit nepříznivý vývoj na domácí stranu, avšak marně. Pozorné Budějovice prakticky nepustily Hanáky do kloudné střely a vzhledem k nemohoucnosti při brejkových situacích, spělo utkání k zákonité remíze. Melinhova střela v 81. minutě byla zblokována a to byl konec všem nadějím. Závěrečný tlak nepřinesl nic, jen olomoucké zklamání. Sigma nováčka neporazila, zápas skončil 0-0.