Blaha: Jsme na špici, tam, kde chceme být

08.10.2012 / A tým

Třetí čisté konto v sezoně vychytal v sobotu brankář SK Sigma Olomouc Martin Blaha. Modrá lavina vyhrála v Mladé Boleslavi 1:0, Bláža v utkání předvedl několik dobrých zákroků. Zápas v Mladé Boleslavi byl pro vás jako brankáře celkem zajímavý. Byly tam pasáže, kdy jste toho na práci moc neměl, ale i hodně centrů, závarů, musel jste ukázat několik dobrých zákroků. První poločas, kromě jedné šance, kdy to Nešpor napálil, nic neměli. Ve druhém poločase byli nebezpečnější, hlavně ke konci to hodně nakopávali, to je vždycky nebezpečné, balon může nějak propadnout. Hodně nebezpečně vypadala střela Kúdely, to už domácí diváci pomalu zvedali ruce. Ale bylo to předčasné, byl jste tam vy. Samozřejmě jsem se tu střelu snažil přes hráče před sebou najít, naštěstí jsem to viděl. Snažil jsem se to vyrazit do boku, ne před sebe, což se povedlo. Takže je to dobré. Trenér brankářů Tomáš Lovásik vám právě vyrážení do stran a ne před sebe v přípravě pravidelně stále zdůrazňuje. Jasně, tak to má být. Ale když je to taková těžká střela, ještě o zem, tak je lepší to hrát na jistotu. Nevím, jestli jsem to na jednu ruku nebo na dvě, ale Tomáš Lovásik nás učí vyrážet do stran, nikdy ne před sebe. Jednou vám pomohlo břevno, to jste měl štěstí. Myslím, že to vyrážel Pavel Dreksa. Po zápase říkal, že už se bál, že to bude gól, když to tečoval on, ale naštěstí nebyl. Takže ano, měli jsme v tomhle štěstí. V noci ze soboty na neděli a pak až do konce zápasu v Jablonci jste byli první, nakonec zůstali po třetině soutěže třetí. Důležité je spíš to vítězství v Boleslavi, to, že jsme pořád na té špici, kde chceme být. Vyhráli jsme venku, je před námi reprepauza, ale ještě nás čeká ve středu pohár v Uničově. Je to derby, které nebude jistě jednoduché, ale musíme to vzít zodpovědně a uhrát postup. Fanoušků do Boleslavi přijelo hodně, vnímal jste jejich podporu? Určitě byli rádi za výhru a jelo se jim domů dobře, těší nás, že jsme jim udělali radost. Moc jim děkujeme, fandili super.