Bod trefil juniorce Kobylík

06.05.2009 / B tým

V předehrávaném 30. kole MSFL hostila juniorka Sigmy rezervu Slovácka. Na Andrově stadionu si v dešťových přeháňkách zahráli celé utkání i Melinho a David Kobylík. Domácí vedli brankou Doležala. Utkání otočil dvěma góly Sládek. Vyrovnání zařídil v posledních minutách hry David Kobylík. SK Sigma Olomouc „B“ – 1. FC Slovácko „B“ 2 – 2 (1 – 2) Utkání se hrálo od první minuty v rychlém tempu. První náznak šance měli hosté, ale gólovou radost okusili jako první v 7. minutě domácí. S velkou chutí hrající David Kobylík zahrál standardku přesně na hlavu Doležala. Jeho první pokus gólman Marek vyrazil, na dorážku nohou stejného hráče však již nestačil, 1 - 0. Hosty branka nesrazila. V 19. minutě bylo vyrovnáno, když krásné přihrávky Šturmy využil v gólové zakončení Sládek. O deset minut později byl sám před Lovásikem hostující Šilinger, ale domácí brankář jeho střelu nohou vyrazil. Ve 34. minutě vedlo Slovácko, když si druhý gól v utkání připsal Sládek, s přispěním domácího brankáře. Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva beze změn. V 50. minutě prošel domácí Štětina až na hranici pokutového území Slovácka, jeho zakončení však nemělo gólové parametry. V 61. minutě střílel Doležal. Jeho sraženou střelu kryl gólman Marek. O dvě minuty poté centroval na druhé straně Kobylík. Našel přesně hlavu Doležala, ale ten nezopakoval brankovou souhru z prvního poločasu. Vzápětí zachránil domácí od třetího gólu Tomáš Lovásik, když vychytal z úhlu postupujícího Sládka. V 68. minutě se domácí hněvali na rozhodčího, když neodpískal zákrok na Nuce v pokutovém území. V 78. minutě chtěl Sládek realizovat hattrick, ale Lovásik jeho pokus opět zneškodnil. Trenérské duo Augustin Chromý – Jiří Vít hnalo své svěřence k vyrovnání. Blízko k němu měl tvrdý přímý kop Melinha v 82. minutě. Sražen skončil rohovým kopem. Tři minuty před vypršením řádné hrací doby byl v pokutovém území faulován střídající Nekuda. Pokutový kop bezpečně proměnil David Kobylík a zachránil tak domácím aspoň bod za remízu 2 – 2. Branky: 7. Doležal, 87. Kobylík (p.k.) – 19. a 34. Sládek Rozhodčí: Duda – Priesol, Kratochvíl Delegát: Juránek ŽK: 33. Kobylík, 54. Petr, 78. Doležal, 90. Pospíšil - 70. Čtvrtníček, 86. Šturma Diváci: 115 Sestava SK Sigma „B“: Lovásik (K) – Nuc, Bodeček, Murin, Javůrek – Štětina, Jančík (57. Pospíšil) – Petr, Melinho, Kobylík – Doležal (79. Nekuda). Trenér: Augustin Chromý Nenastoupili: Ulma, Hořava, Machalický, Koutek, Jakoubek Sestava 1. FC Slovácko „B“: Marek – Polák, Hrotek, Ineman, Reinberk – Šturma, Šilinger (84. Bělaška), Čtvrtníček, Holek – Sládek (80. Kerbr), Matůš. Trenér: Miroslav Hlahůlek Nenastoupili: Přílučík, Višváder, Pacl, Pyclík, Bančák