Brankář Blaha se vydal na zteč a pomohl juniorce vyrovnat

24.10.2004 / B tým

Fotbalisté olomouckého B-týmu zachránili v druholigovém utkání proti Kladnu bod až v nastaveném čase. Vedení hostů, o které se postaral v 48. minutě Zachariáš, vyrovnal Škerle po akci, do níž se zapojil i útočící olomoucký brankář Blaha. SK Sigma Olomouc B - Kladno 1:1 (0:0) V nezáživném, podprůměrném prvním poločase byli aktivnější hosté, střelecké pokusy Magery z dálky a Zachariáše hlavou však Blahu neohrozily. V olomouckém celku vázla souhra, i když nastoupilo šest hráčů z kádru A-týmu. Krátce po přestávce se hosté ujali vedení po Hrabákově rohovém kopu a Zachariášově hlavičce. Po obdržené brance a příchodu útočníka Jana Schulmeistera za obránce Kopeckého začali domácí víc útočit a vypracovali si slibné šance na vyrovnání, avšak nevyužili je. Kladno mohlo zápas rozhodnout, ale střelu střídajícího Procházky Blaha vyrazil a dvě minuty před koncem mířil Suchopárek jen do tyče. V třetí minutě nastaveného času se do šestnáctky Středočechů rozběhl i brankář Blaha a po jeho hlavičce Škerle střelou k tyči vyrovnal. Branky: 90.(+3) Škerle - 48. Zachariáš. Rozhodčí: Čecháček. ŽK: Bouška, Komárek (oba Olomouc). Diváci: 231. Olomouc B: Blaha - Kopecký (53. J. Schulmeister), Čep, Komárek, Škerle - König (69. Stoklásek), Bouška (46. Rýdel), Prokop, Glos - Vyskočil, V. Schulmeister. Kladno: Daněk - Marek, Killar, Suchopárek, Herda - Kalina, Melecký, Hlava, Hrabák - Zachariáš (86. Racko), Magera (78. Procházka).