Česko - slovenský pohár pro U 17

18.06.2010 / SCM

Konec letošní sezony obstaralo poprvé v historii vzájemné utkání vítězů České a Slovenské ligy… Myjava: MFK Ružomberok – SK Sigma Olomouc 1 : 2 ( 1 : 1 ) Úvod vyšel lépe domácím, když Vilkovský využil fatální chyby v hostující defenzivě a samostatný únik zakončil přesně. Sigma se oklepala velmi rychle a začala se tlačit před soupeřovu branku. Její snažení vyvrcholilo parádní akcí Zahradníčka, který dokázal obejít několik hráčů, skvěle našel Ševčíka a ten lobem přes padajícího gólmana domácích srovnal. Hanáci i nadále drželi otěže utkaní ve svých rukou, bohužel žádná jejich střela si cestu do sítě do poločasu již nenašla, i když znovu Ševčík, Falta nebo Houska k tomu měli velmi blízko. Domácí se k ohrožení Slaného dostávali po standardních situacích nebo z rychlých kontrů, které ale nedokázali dotáhnout do úspěšného konce, proto šla obě mužstva do kabin za nerozhodného stavu. Druhá půle se po celou dobu nesla pod taktovkou olomouckých a zejména aktivní Houska dělal domácím svým pohybem velké potíže. Bylo jen škodou, že žádná akce dlouho nevedla k vyložené příležitosti a obě obrany si své úkoly plnily na výbornou. Rozhodnutí přinesl až závěr utkání, kdy Houska vzal zodpovědnost na sebe a s využitím mokrého terénu přízemní střelou rozhodl o titulu pro český tým. Domácí zahrozili ze své poslední šance, když po rohovém kopu zakončili do horní tyče hostující branky! „Utkání mělo vysokou kvalitu a bylo jistě vidět, že se po právu utkali vítězové obou skupin. Nezačali jsme dobře, ale postupem času jsme ovládli hru a dokázali vyrovnat. Druhá půle se herně nezměnila a my byli znovu lepším týmem, vedení mohlo přijít i dříve, ale v závěru jsme na druhou stranu měli i štěstí. Celkově si myslím, že zvítězil po zásluze lepší celek. Dovolte mi popřát hráčům ke skvělému úspěchu a prezentaci nejen českého fotbalu. Díky pánové,” řekl trenér Ivo Gregovský. Branky: 6. Vilkovský – 19. Ševčík Adam, 73. Houska Žlutá karta: Můčka Sestava: Slaný – Falta, Ješko, Svozil ( 77. Studený ), Můčka (k) – Zahradníček ( 79. Hodis ), Hrušák, Habusta ( 72. Zbraněk ), Houska, Schmidt ( 68. Globa ) – Ševčík Adam Trenér: Ivo Gregovský Za celý tým Ivo Gregovský