Chromý: Tohle jsem ještě nezažil

22.04.2009 / B tým

Liga mistrů – Chelsea versus Liverpool 4:4. Dohrávka 33. kola anglické Premier league mezi Liverpoolem a Arsenalem – také 4:4. Podobně divoké výsledky nejsou k vidění jen v zápasech elitních soutěží a špičkových týmů. Prakticky stejný zápas odehrálo béčko SK Sigma Olomouc v neděli ve Znojmě. Střetnutí 21. kola Moravskoslezské fotbalové ligy skončilo těsnou prohrou našeho týmu 3:4. Přitom poločas byl bezbrankový. „Takový scénář zápasu se nedá napsat, tohle jsem za svou kariéru ještě nezažil,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc B Augustin Chromý. 4:3, všechny branky za jediný poločas, to se stane tak maximálně jednou za deset let. Teď byly podobné zápasy mezi anglickými týmy. To utkání mělo pro diváky určitě obrovský náboj. Pokud bychom hráli stejný fotbal a mužstvo by bylo zkušenější, tak myslím, že by byl výsledek opačný. Nastoupili jsme se šesti dorostenci, z nichž dva mohou hrát za dorost i v příští sezoně. Kluci odehráli výborný zápas, obrovský ho odedřeli. Osobně jsem takový zápas v trenérské praxi ještě nezažil. Vedli jsme dva nula a v celku kontrolovali hru. A pak přišly dvě penalty během dvou minut. V tom zápase nebylo hodně branek a penalt, ale i vyloučených. Při první penaltě dostal druhou žlutou Lukáš Bodeček. To nás trošku rozhodilo, museli jsme nuceně střídat a přeskupit hru. Domácí to pak v závěru trošku neunesli a měli dva vyloučené. To bylo za stavu tři tři. Zkušenější tým by to zase zvládl. My jsme měli dvě vyložené šance. Josef Hořava šel na brankáře ze strany, Nekuda postupoval na bránu úplně sám. A pak jsme ve čtvrté minutě nastavení inkasovali. Je to škoda, kdyby to skončilo tři tři, tak to bylo spravedlivé. Takže hráče můžete pochválit? Neměli jsme tentokrát štěstí. Jinak hráči odehráli utkání v obrovském nasazení, byly tam některé velmi dobré individuální výkony. Fotbalově jsme soupeře převyšovali. Kromě Darka Šuškavčeviče hráli samí mladí kluci. Ale jinak pro diváky, kterých bylo dvanáct set, to byl nádherný zápas. S odstupem můžu říct, že právě proto milujeme fotbal. Takový scénář s tolika neobvyklými situacemi nikdo nenapíše. Máte za sebou dva zápasy venku – v Hlučíně a Znojmě. Máte z nich bod. Jste s tím spokojený? Hráli jsme s prvním a druhým týmem tabulky. Hráčům jsem dal za úkol, že musíme odčinit domácí ztrátu s Kroměříží. Podařilo se nám to v Hlučíně, ale bohužel se nám to nepovedlo ve Znojmě. I když tam jsme k tomu neměli daleko. Ale nejlepším týmům soutěže jsme byli obrovsky nepříjemným soupeřem.