Chtěli jsme víc, říká kouč Psotka

29.08.2011 / A tým

Po první třetině podzimní části Gambrinus ligy je tým SK Sigma Olomouc stále neporažen. Za posledních deset sezon v české nejvyšší soutěži je to teprve podruhé, co má Modrá lavina po první třetině podzimu na kontě proher nulu, stejný počin svěřenci trenéra Zdeňka Psotky předvedli i loni. To ovšem získali za pět kol jedenáct bodů, nyní jich mají devět. Zvládnout nedělní duel na Žižkově, mohla na tom být Sigma stejně jako před rokem. „Je to tak napůl, jsme spokojeni, že jsme neprohráli, ale chtěli jsme víc,“ řekl kouč Zdeněk Psotka po žižkovské remíze 2:2. Jak hodnotíte utkání na Žižkově? Chtěli jsme hrát trošku více zezadu, hrát na brejky, i trošku v jiném rozestavení, než hráváme. Zhruba patnáct minut se nám to dařilo, vstřelili jsme branku. Potom už naše hra byla stereotypní, už jsme se tímto způsobem neprosazovali. Navíc jsme v prvním poločase špatně bránili Kaloda, který se prosazoval v osobních soubojích. Byly z toho standardní situace, po dvou jsme bohužel inkasovali. Ta první byla velmi dobře zahraná, u té druhé jsme nebyli po rozehrávce důrazní a důslední. Facebook SK Sigma Olomouc Po přestávce jste měli velkou převahu. Druhý poločas jsme se vrátili k naší hře, ke klasickému postupnému protiútoku. Bohužel z toho velkého tlaku se nám podařilo vstřelit jen jednu branku. Naštěstí se nám v závěru podařilo přežít velkou šanci domácích. Poslední dvě utkání Sigma remizovala. Mohl na to mít nějaký vliv trestný odpočet, nedolehlo to mužstvo? Doma jsme nehráli se Slováckem v takové pohodě, jako v předchozích zápasech, nejsem schopen to posoudit. Ale myslím, že na Žižkově jsme hráli velmi dobře, všichni hráči byli v pohybu, byli odvážní, zkoušeli jeden na jednoho. Honza Schulmeister předvedl vpředu výborný výkon, myslím, že náš výkon byl kvalitní. Schulmeisterovi se utkání povedlo výtečně, ukázal, jaké jsou jeho přednosti, třeba jak umí být silný a odolný v osobních soubojích. Konečně. Velká pochvala pro Honzu. Gól mu pomohl, už za něj měl i slíbenou odměnu. Od té doby byl úžasný na hřišti, zkoušel jeden na jednoho. Byl takový, jako v tréninku. Konečně se prosadil a vydržel celý zápas. Věřím, že je to příslib do budoucna. Může vás potěšit to, že jste nedělním zápasem stáhli devítibodové manko? Samozřejmě nás povzbudí to, že jsme získali bod venku, že máme v tabulce pravdy další plusový bod. Ale na druhou stranu, chtěli jsme zvítězit. Je to tak napůl, jsme spokojeni, že jsme neprohráli, ale chtěli jsme víc. Proč zůstali Janotka s Heinzem na lavičce? Měli jsme v týdnu velkou virózu, měli jsme čtyři pět hráčů, kteří byli dva tři dny mimo, někteří hráči to odnesli. Poprvé v sezoně nastoupil v základní sezóně Václav Koutný, který je nyní v reprezentaci do jedenadvaceti let. Jak jste byl spokojen s jeho výkonem? V prvním poločase, nejenom Vašek Koutný, ale celá obrana, jsme řešili vzdušné souboje špatně. Byli jsme hodně netrpěliví, chtěli jsme pořád rychle získat míč, nebyli jsme přesní v těch soubojích. Ale potom hrál dobře, dostal se do dvou šancí, v prvním poločase měl velikou za stavu jedna jedna, ve druhém se také zapojoval do ofenzivy, byla s ním spokojenost. Dres SK Sigma Olomouc s potiskem