Citro-Cola Cup vyhrál HFK

01.03.2004 / Ostatní

Vítězem premiérového ročníku Citro-cola Cupu se stali fotbalisté 1. HFK Olomouc. Ve finále hráli o prvenství s juniorkou SK Sigma Olomouc ve Slatinicích. O tom, že HFK vyhraje celý turnaj rozhodl holický lepší závěr. Béčko Sigmy vedlo jedna nula, ale v poslední čtvrthodince zápasu třikrát inkasovalo. SK Sigma Olomouc B - 1. HFK Olomouc 1:3 (1:0) Oba týmy se dohodly, že týden před prvním jarním mistrákem nahradí umělý trávník živým ve Slatinicích. Hrálo se na rozbahněném hřišti se zbytky sněhu, takže chvílemi byl místo fotbalu k vidění spíše boj. Ten začalo lépe béčko. V 11. minutě trefil Krpec levou tyčku a odražený balon vrátil do opuštěné branky Pulkert. Juniorka náskok dlouho strážila. Přišla o něj až v 74. minutě, kdy se prosadil hlavou nekrytý Langer. V tu chvíli to vypadlo na penaltový rozstřel, ale HFk závěr zápasu zvládl lépe než mladíci ze Sigmy. V 84. minutě využil další zaváhání zadáku Kořínek a snahy o srovnání utnul tři minuty před koncem Langer. „Do šedesáté minuty jsme měli zápas pod kontrolou, ale pak už to naši střídající hráči neunesli. Naše sestava pro první jarní zápas bude hodně podobná té z turnajového finále,“ řekl kouč juniorky SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka. Branky: 11. Pulkert - 74. a 87. Langer, 84. Kořínek. Sigma B: T. Černý - Stoklásek, Škerle, Prekop, Jordánek - Švrčina (73. Mi. Vyskočil), Kobylík (61. Jorda), Rýdel (86. Kopecký), Krpec (61. J. Schulmeister) - V. Schulmeister, Pulkert. Trenér Zdeněk Psotka. O konečné třetí místo na fotbalovém Citro-cola Cupu hrála osmnáctka pořádajícího SK Sigma Olomouc proti třetiligovému UNEXu Uničov. Domácí mladíci bojovali ze všech sil, ale jejich soupeř z Uničova prokázal v kritických chvílích zápasu více zkušeností. SK Sigma Olomouc 18 - SK UNEX Uničov 0:2 (0:1) V úvodu utkání moc gólových šancí k vidění nebylo. Ve 22. minutě kopal UNEX trestňák, v nastálém chaosu ve vápně se nejlépe zorientoval Šalamoun a Uničovští vedli. Těsně před pauzou mohla osmnáctka srovnat. V čisté se objevil Hrubý, přehodil brankáře Vojáčka, jenže trefil jen do levé tyčky. Po výměně stran se Sigma pokusila o zdramatizování zápasu. Ale defenziva UNEXU pracovala bez chyb. Závěr utkání hráli domácí hodně otevřeně a hosté toho využili k pojistce výsledku. Rychlý kontr v 83. minutě zakončil Hrdlovič, brankář Uvízl si sice na míč chytil, ale druhé brance za svými zády nezabránil. Pět minut před koncem mohl snížit Šultes jeho ránu z úhlu gólman Čikl vytáhl na roh. Spokojen byl i přes prohru kouč osmnáctky Valdemar Horváth. „Herně nám vyšla až druhá půle, v té první jsme byli až zbytečně ustrašení. Ale každopádně celý turnaj pro nás byl velkým přínosem. Mohli jsme se konfrontovat se špičkovými celky druhé ligy, třetí ligy i divize, což jsou pro mladé hráče dobré zkušenosti,“ řekl Horváth. Branky: 22. Šalamoun, 83. Hrdlovič. Sigma 18: Uvízl - Vepřek, Fiala, Kopecký (64. Šimek), Pászto - Marek (46. Režný), Kuba (64. Král), Vývoda (62. Papica), Juřátek - Hrubý (46. Šultes), J. Schulmeister. Trenér Valdemar Horváth. Další výsledky o umístění: SK Hranice - SK LeRK Prostějov 4:2 (2:1) Branky: 17. Slivka (pen.), 41. Machač, 77. Plesník, 86. Zdražil - 9. a 76. Piňos. Autodemont Horka - Kroměříž 0:2 (0:1) Branky: 7. Zakopal, 52. Ryška. Sulko Zábřeh - Rýmařov 1:1, na pen. 2:3, (0:1) Branky: 71. Lakomý - 42. Machač. SK Lipová - SK Králová 3:2 (0:0) Branky: 48. Slouka, 49. a 55. Řehák - 57. Štrbík, 62. Kučera. Střelci Citro-cola Cupu: 4 - Jurčík (Kroměříž), Lakomý, Duda (Zábřeh), Pulkert, V. Schulmeister (Sigma B), Kořínek, Langer (HFK), Kubíček (LeRK), 3 - Slivka, Hupka (Hranice), Zavadil (Uničov), Rýdel (Sigma B), M. Kopecký, Piňos (LeRK), J. Schulmeister (Sigma 18), Ryška (Kroměříž). Konečné pořadí Citro-Cola Cupu: 1. HFK Olomouc 2. SK Sigma Olomouc B 3. SK UNEX Uničov 4. SK Sigma Olomouc 18 5. SK Hranice 6. SK LeRK Prostějov 7. Kroměříž 8. Autodemont Horka 9. SK Lipová 10. SK Králová 1954 11. Rýmařov 12. Sulko Zábřeh