SK Sigma Olomouc vs. FC Viktoria Plzeň SK Sigma Olomouc vs. FC Viktoria Plzeň

Aktuality

Co předal SK Sigma disciplinární komisi

19.08.2011 / A tým

Disciplinární komise FAČR, která ve čtvrtek 18. srpna potrestala SK Sigma Olomouc a brankáře našeho klubu Petra Drobisze v kauze údajného uplacení při utkání SK Sigma – Střížkov, vyzvala SK Sigma k předložení důkazů. Náš klub předložil podklady rozsahu několika desítek stran včetně audio a videozáznamů, DK FAČR to však v potaz nevzala a trestala. Podle vyjádření Jiřího Goldy na tiskové konferenci po zasedání DK rozhodl o trestu komplex důkazů včetně svědectví pánů Obermajera, Zoubka, JUDr. Kloudy, JUDr. Lněničky (vše bývalí hráči Střížkova!) a Kapra. Že jde o osoby, které jsou podjaté, protože jsou významně spjaty s tímto střížkovským klubem, v potaz předseda Golda nevzal. Naopak množství důkazů ze strany Sigmy včetně výpovědi svědků navržených naším klubem pro něj dostatečné nebyly… SK Sigma Olomouc na základě žádosti DK FAČR zaslal následující – citujeme z průvodního dopisu: Návrh na provedení důkazů, sdělení, z 16. 8. 2011 ke kauze údajného uplácení v utkání 30. kola I. GL soutěžního ročníku 2008/2009 hraném v Olomouci s FK Bohemians Praha, a. s., zpracovaný a zaslaný na vědomí i Okresnímu soudu v Olomouci vč. Seznam navržených svědků, jejichž účast na zasedání DK dne 18. 8. 2011 od 14,30 hod. klub zajistil u hráčů Škerleho a Janotky, u pořadatelů Zapletala a Lichovníka, dále u funkcionářů Ing. Lébra, Mgr. Raka, Ing. Ficnera a pokladní p. Krejčové. Dovolujeme si připomenout, že dne 9. 8. 2011 přijalo představenstvo našeho klubu za účasti a na žádost předsedy dozorčí rady, jinak olomouckého primátora pana Martina Novotného a představitele t.č. největšího akcionáře komuniké, které rovněž předkládáme. Dále bychom rádi zdůraznili, že na zasedání DK dne 27. 6. 2011 byli předvoláni a vyslechnuti některé osoby – členové a zástupci klubu, kteří se k dané věci již vyjádřili. Současně předáváme oficiálně pořízený audio záznam zasedání představenstva z 19. 5. 2010 s připojeným přepisem, videozáznam pohybu hráčů vč. P. Drobisze po skončení utkání dne 30. 5. 2009 vč. písemného komentáře. Důkaz osvětlující působení L. Římského ve 2. polovině května 2009 byl předán 27. 6. 2011. Předkládané materiály a důkazy jsou společným podáním jak klubu, tak P. Drobisze. K celé kauze s ohledem na dosavadní stav šetření a projednávání na všech úrovních a ve všech institucích po téměř jednom a půl roce konstatujeme: Ze strany FK Bohemians Praha (Střížkov) a K. Kapra nebyly do dnešního dne předloženy naprosto žádné hmatatelné důkazy a dne 21. 7. 2011 u soudu ani žádné důkazy nenavrhovali. Z přiloženého materiálu – návrhu na provedení důkazů – je zcela zřejmé, že svědci počínaje Obermajerem a další navržení FK Bohemians Praha a p. K. Kaprem, resp. jejich obhájci, v řadě případů nemluví pravdu, vzájemně si odporují, mění výpovědi a chovají se nepochopitelným způsobem. Dále je zřejmé, že K. Kapr a další osoby kolem FK Bohemians Praha zmařily možné důkazy, které mohly být ve prospěch P. Drobisze a SK Sigma Olomouc, a. s. – výpisy z mobilních telefonů, odeslání peněz přes účet, nechráněné nakládání s obálkou, vyhození telefonu Obermajera, výměna SIM karty atd. Na předložené obálce nebyly nalezeny otisky prstů žádné z prověřovaných osob ze strany SK Sigma Olomouc, a. s. a lze se oprávněně domnívat, že se jedná o podvržený důkaz. Rovněž vyšetření na detektoru lži provedené PČR dopadlo v neprospěch vyšetřených z FK Bohemians Praha. Obsah tajně pořízené nahrávky J. Kubíčkem 6. nebo 7. 5. 2010, je opakovaně vyvrácen všemi, o kterých se v nahrávce hovoří, vč. provedené konfrontace u soudu Kubíčka s Římským a navíc je v totálním rozporu s vystoupením J. Kubíčka na zasedání představenstva klubu dne 19. 5. 2010 (viz. legálně pořízená nahrávka zapisovatelem), což jen dokumentuje nedůvěryhodnost sv. J. Kubíčka. Dále zdůrazňujeme, že inkriminovaný zápas nebyl v žádném případě ovlivněn, což shodně potvrzují všichni v této kauze zúčastnění. S ohledem na shora uvedené a předložené podklady, máme za to, že DK za stávající důkazní situace, pokud chce rozhodnout bez ohledu na ukončení řízení u soudu, pak může rozhodnout pouze tak, že P. Drobisz a ani SK Sigma Olomouc, a. s. se korupčního jednání nedopustili a dle čl. 18, odst. 1 DŘ řízení zastavit s ohledem na to, že k provinění nedošlo.A tým - další aktuality:

VIDEO: Jakub Plšek, Martin Sladký a Miloš Buchta po utkáníVIDEO: Jakub Plšek, Martin Sladký a Miloš Buchta po utkání
| 19.02.2018
Aleš Škerle se loučil s kariérouAleš Škerle se loučil s kariérou
| 19.02.2018
Exolomoučtí hráči v zahraničíExolomoučtí hráči v zahraničí
| 19.02.2018
VIDEO: Trenér Václav Jílek po utkáníVIDEO: Trenér Václav Jílek po utkání
| 19.02.2018
Sigma na úvod jara remizovala s PlzníSigma na úvod jara remizovala s Plzní
| 18.02.2018
Sestava SK Sigma proti PlzniSestava SK Sigma proti Plzni
| 18.02.2018
17. kolo: Sigma hraje doma proti Plzni17. kolo: Sigma hraje doma proti Plzni
| 16.02.2018
Víkendový program týmů SK SigmaVíkendový program týmů SK Sigma
| 16.02.2018
Cil Sigmy pro jaro? Navázat na úspěšný podzimCil Sigmy pro jaro? Navázat na úspěšný podzim
| 15.02.2018
Nedělní zápas SK Sigma píská ZelinkaNedělní zápas SK Sigma píská Zelinka
| 14.02.2018OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná