Aktuality

Co předal SK Sigma disciplinární komisi

19.08.2011 / A tým

Disciplinární komise FAČR, která ve čtvrtek 18. srpna potrestala SK Sigma Olomouc a brankáře našeho klubu Petra Drobisze v kauze údajného uplacení při utkání SK Sigma – Střížkov, vyzvala SK Sigma k předložení důkazů. Náš klub předložil podklady rozsahu několika desítek stran včetně audio a videozáznamů, DK FAČR to však v potaz nevzala a trestala. Podle vyjádření Jiřího Goldy na tiskové konferenci po zasedání DK rozhodl o trestu komplex důkazů včetně svědectví pánů Obermajera, Zoubka, JUDr. Kloudy, JUDr. Lněničky (vše bývalí hráči Střížkova!) a Kapra. Že jde o osoby, které jsou podjaté, protože jsou významně spjaty s tímto střížkovským klubem, v potaz předseda Golda nevzal. Naopak množství důkazů ze strany Sigmy včetně výpovědi svědků navržených naším klubem pro něj dostatečné nebyly… SK Sigma Olomouc na základě žádosti DK FAČR zaslal následující – citujeme z průvodního dopisu: Návrh na provedení důkazů, sdělení, z 16. 8. 2011 ke kauze údajného uplácení v utkání 30. kola I. GL soutěžního ročníku 2008/2009 hraném v Olomouci s FK Bohemians Praha, a. s., zpracovaný a zaslaný na vědomí i Okresnímu soudu v Olomouci vč. Seznam navržených svědků, jejichž účast na zasedání DK dne 18. 8. 2011 od 14,30 hod. klub zajistil u hráčů Škerleho a Janotky, u pořadatelů Zapletala a Lichovníka, dále u funkcionářů Ing. Lébra, Mgr. Raka, Ing. Ficnera a pokladní p. Krejčové. Dovolujeme si připomenout, že dne 9. 8. 2011 přijalo představenstvo našeho klubu za účasti a na žádost předsedy dozorčí rady, jinak olomouckého primátora pana Martina Novotného a představitele t.č. největšího akcionáře komuniké, které rovněž předkládáme. Dále bychom rádi zdůraznili, že na zasedání DK dne 27. 6. 2011 byli předvoláni a vyslechnuti některé osoby – členové a zástupci klubu, kteří se k dané věci již vyjádřili. Současně předáváme oficiálně pořízený audio záznam zasedání představenstva z 19. 5. 2010 s připojeným přepisem, videozáznam pohybu hráčů vč. P. Drobisze po skončení utkání dne 30. 5. 2009 vč. písemného komentáře. Důkaz osvětlující působení L. Římského ve 2. polovině května 2009 byl předán 27. 6. 2011. Předkládané materiály a důkazy jsou společným podáním jak klubu, tak P. Drobisze. K celé kauze s ohledem na dosavadní stav šetření a projednávání na všech úrovních a ve všech institucích po téměř jednom a půl roce konstatujeme: Ze strany FK Bohemians Praha (Střížkov) a K. Kapra nebyly do dnešního dne předloženy naprosto žádné hmatatelné důkazy a dne 21. 7. 2011 u soudu ani žádné důkazy nenavrhovali. Z přiloženého materiálu – návrhu na provedení důkazů – je zcela zřejmé, že svědci počínaje Obermajerem a další navržení FK Bohemians Praha a p. K. Kaprem, resp. jejich obhájci, v řadě případů nemluví pravdu, vzájemně si odporují, mění výpovědi a chovají se nepochopitelným způsobem. Dále je zřejmé, že K. Kapr a další osoby kolem FK Bohemians Praha zmařily možné důkazy, které mohly být ve prospěch P. Drobisze a SK Sigma Olomouc, a. s. – výpisy z mobilních telefonů, odeslání peněz přes účet, nechráněné nakládání s obálkou, vyhození telefonu Obermajera, výměna SIM karty atd. Na předložené obálce nebyly nalezeny otisky prstů žádné z prověřovaných osob ze strany SK Sigma Olomouc, a. s. a lze se oprávněně domnívat, že se jedná o podvržený důkaz. Rovněž vyšetření na detektoru lži provedené PČR dopadlo v neprospěch vyšetřených z FK Bohemians Praha. Obsah tajně pořízené nahrávky J. Kubíčkem 6. nebo 7. 5. 2010, je opakovaně vyvrácen všemi, o kterých se v nahrávce hovoří, vč. provedené konfrontace u soudu Kubíčka s Římským a navíc je v totálním rozporu s vystoupením J. Kubíčka na zasedání představenstva klubu dne 19. 5. 2010 (viz. legálně pořízená nahrávka zapisovatelem), což jen dokumentuje nedůvěryhodnost sv. J. Kubíčka. Dále zdůrazňujeme, že inkriminovaný zápas nebyl v žádném případě ovlivněn, což shodně potvrzují všichni v této kauze zúčastnění. S ohledem na shora uvedené a předložené podklady, máme za to, že DK za stávající důkazní situace, pokud chce rozhodnout bez ohledu na ukončení řízení u soudu, pak může rozhodnout pouze tak, že P. Drobisz a ani SK Sigma Olomouc, a. s. se korupčního jednání nedopustili a dle čl. 18, odst. 1 DŘ řízení zastavit s ohledem na to, že k provinění nedošlo.A tým - další aktuality:

Finální fázi musíme zlepšit, ví HouskaFinální fázi musíme zlepšit, ví Houska
| 04.06.2020
Děláme chyby a doplácíme na to, řekl trenér LátalDěláme chyby a doplácíme na to, řekl trenér Látal
| 04.06.2020
I na potřetí po restartu bez výhry. Budějovice rozhodly v druhé půliI na potřetí po restartu bez výhry. Budějovice rozhodly v druhé půli
| 03.06.2020
27. kolo: Sigma jede do Českých Budějovic27. kolo: Sigma jede do Českých Budějovic
| 02.06.2020
Fanzóna ve středu otevřena, na Baník z důvodu bezpečnosti nebudeFanzóna ve středu otevřena, na Baník z důvodu bezpečnosti nebude
| 02.06.2020
Juliš: Musíme rychle přepnout, jinak si koledujeme o průšvihJuliš: Musíme rychle přepnout, jinak si koledujeme o průšvih
| 31.05.2020
Látal po Příbrami: Musíme do hráčů dostat formu ze začátku jaraLátal po Příbrami: Musíme do hráčů dostat formu ze začátku jara
| 30.05.2020
Julišův gól na body nestačil. Sigma prohrála s Příbramí 1:2Julišův gól na body nestačil. Sigma prohrála s Příbramí 1:2
| 30.05.2020
26. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Příbram26. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Příbram
| 29.05.2020
Informace pro permanentkáře a fanouškyInformace pro permanentkáře a fanoušky
| 27.05.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná