Čtrnáctka Sigmy dostala předčasnou nadílku

02.12.2012 / Sportovní třídy

Trošku předčasnou mikulášskou nadílku dostal tým SK Sigma Olomouc U 14. Naši starší žáci hráli doma přípravný zápas proti Žilině a prohráli o čtyři branky. Hrálo se na dvakrát 40 minut. Debakl a ostuda, jinak se ani nedá nazvat konečné skóre a hlavně předvedená hra v přátelském utkání se špičkovým slovenským mužstvem a chce se jen věřit, že rozdíl v kvalitě obou týmů neodpovídá výsledku, ale že Hanáky potkal jen "den blbec". Paradoxně úvodní gól vsítili domácí, když v 5. minutě Jankovičův přízemní centr proměnil na zadní tyči nekrytý Zifčák 1:0. Hosté, kteří byli velmi dobří v kombinaci, individuální technice a rychlosti vyrovnali v 16. minutě a jakoby okopírovali vedoucí gól Sigmy 1:1. O tři minuty později to po ráně z 16 metrů do šibenice bylo 1:2. Ve 30. minutě hosté střelou pod břevno zvýšili na 1:3. Všem brankám v domácí síti předcházely hrubé individuální chyby olomouckých hráčů. A mohlo být ještě hůř, vzápětí šli Žilinští v rozmezí dvou minut dvakrát sami na Zatloukala, jednou však v poslední chvíli vypíchl míč na roh Jankovič a podruhé si se střelou poradil Zatloukal. Domácí se dostali ke slovu až ve 40. minutě, kdy Zmrzlý zahrál roh na zadní tyč a Neuer prudkou hlavičkou snížil na 2:3. Hned první minuta druhé půle znamenala velmi laciný gól na 2:4 v olomoucké brance, kterému předcházela špatná komunikace mezi Neuerem a Grögerem. Na Sigmu padla absolutní deka a to, co se dělo mezi 53. a 60. minutou, bylo jako v hrůzostrašném snu. V rozmezí sedmi minut vsítili hosté čtyři branky a dělali si na hřišti, co chtěli, a skóre narostlo na hrozivých 2:8!!! Nikdo z hráčů v bílých dresech nebyl v těchto chvílích schopen zvednout prapor a vyburcovat tým aspoň k nějakému odporu. Hanáci připomínali boxera po těžkém k.o. A až v posledních patnáci minutách aspoň kosmeticky upravili skóre. Nejprve v 65. minutě snížil na 3:8 střelou pod břevno Furmánek a poté v 73. minutě se na malém vápně prosadil Chytil 4:8. Tentýž hráč měl ještě v poslední minutě na kopačce pátý gól, mířil však jen do tyče. „Chyběla nám rychlost, síla a odvaha poprat se s dobrým soupeřem. Zdálo se mi, že kluci nebyli na zápas soustředění a dělali hrubé individuální chyby. Jsem z toho zklamaný a některé věci si musíme vyříkat v kabině, abychom se posunuli dál. Protože tohle byla ostuda,“ řekl trenér Pavel Tököly. SK Sigma Olomouc U 14 - MŠK Žilina U 14 4:8 (2:3) Branky: 5. Zifčák (Jankovič), 40. Neuer (Zmrzlý), 65. Furmánek (Obdržálek), 73. Chytil (Obdržálek) SK Sigma U 14: Zatloukal - Hrabálek, Neuer, Chytil, Sláma - Wala, Kamas, Zmrzlý, Jankovič - Zifčák, Smítal. Střídali: Gröger, Stoklasa, Obdržálek, Svoboda, Al Kuhaly, Furmánek, Sivoň. Trenéři P. Tököly, J. Tetera, P. Jureček.

Tým SK Sigma U 15 skončil v hale pátýTým SK Sigma U 15 skončil v hale pátý
| 05.12.2016
Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále