Defenziva nebyla dobrá, řekl Kotůlek

30.06.2013 / A tým

V posledním utkání před herním soustředěním prvoligový tým SK Sigma Olomouc vyhrála v Nitře vysoko 5:1. I přes poměrně jasný výsledek byl trenér Martin Kotůlek spokojený jen částečně a nic nepřeceňoval. V Nitře jste zvítězili celkem hladce, měli jste i další šance. Jak se vám zápas líbil? No, nebyl jsem spokojený první poločas s defenzivou. I ve hře dopředu jsem čekal více přímočarosti a náběhů vrchních hráčů do šancí a možností. V defenzivě jsme měli velké problémy, než jsme se srovnali. Nevím, jestli to bylo dané tím, že jsme měli mužstvo zase jinak poskládané. Vzali jsme i Jardu Svozila, který má dovolenou a hrál nezvyklý post, aby hrál Šindy na stoperovi. Postupně si to sedalo, první poločas se mi v obranné fázi moc nelíbil, pak už to bylo lepší, aktivní, začali jsme více běhat. Ale čekal jsem, že to bude víc do ofenzivy, větší drive. Na druhou stranu pět gólů jsme dali a ještě zahodili hodně šancí. Což bylo také dáno kvalitou soupeře, za kterého nastoupili také mladí kluci. Pak už jsme je i fyzicky přehrávali, v závěru jsme měli míč prakticky pořád my. SK Sigma Olomouc v síti Google + Poprvé nastoupil obránce Jakub Bartek. Co říkáte na jeho výkon? Myslím, že hrál slušně. Nebyly tam žádné velké chyby. Uvidíme v dalších zápasech, po jednom utkání nechci soudit. Ale odehrál si svoje. Po delší době znovu hrál Michal Ordoš, to je jistě pozitivní zpráva. Ordži vydržel poločas. Dával tam hodně finálek, přinesl do hry hodně kvality, klidu. Myslím, že se do toho rychle dostane. Záleží na tom, jak ho bude noha bolet, ale věřím, že to bude dobré. Jak se vyvíjí zužování kádru pro herní soustředění? Do Rakouska odjíždíte už v pondělí. Je to velmi těžké, budeme to probírat. Uvidíme, ale těžko se teď budu rozhodovat. Facebook SK Sigma Olomouc