Derco: Podali jsme kolektivní výkon

15.10.2012 / B tým

Pět zápasů čekali na výhru fotbalisté týmu SK Sigma Olomouc B. Dočkali se v domácím utkání proti papírově nejsilnějšímu týmu Moravskoslezské fotbalové ligy. Na hlavním hřišti Androva sportovního areálu porazilo béčko Prostějov 3:1 po bezbrankovém poločase. „Tentokrát nám to vyšlo se vším všudy. Chtěl bych chlapcům poděkovat za předvedenou hru,“ řekl trenér SK Sigma B Jiří Derco. Po dlouhé době se utkání povedlo podle vašich představ. Určitě se nám to povedlo. Už v předchozím kole na Slovácku jsme podali kvalitní výkon, ale bohužel jsme to nepotvrdili výsledkově. Tentokrát nám to vyšlo se vším všudy. Chtěl bych chlapcům poděkovat za předvedenou hru, dali tam srdíčko. Takže mohla být maximální spokojenost. Co rozhodlo o vítězství? Myslím, že jsme podali kolektivní výkon. Hráči od první minuty chtěli, byli aktivní, byli v pohybu, myslím si, že jsme rychlostí a lepší prací na míči soupeře předčili. Prostějov má zkušené mužstvo, my jsme se prosadili dravostí mládí. Hned na začátku jste také měli štěstí, to bylo při nebezpečné střele Papouška. To jsme měli. V předchozích kolech nám právě to štěstí trošku chybělo, teď se nás drželo. Kdybychom dostali branku, tak by to pro nás bylo složitější. U mladých hráčů je to samozřejmě hodně o psychice, tentokrát musíme poděkovat brankáři Zlámalovi, je takové naše štěstíčko. Potřebovali jsme to, to k fotbalu patří, bez toho bychom to třeba nezvládli. Prostějovu jste mnoho nedovolili, snažili jste se být neustále aktivní a nebezpeční. Chtěli jsme hrát s takovou taktikou. Nechtěli jsme pustit Zelenku do rozehrávky, chtěli jsme být vysoko, chtěli jsme presovat, aby soupeř neměl moc času na rozehrávku. Chtěli jsme eliminovat silné stránky soupeře a to se nám podařilo. Prostějov neměl čas na rozehrávku. My jsme se potom dostávali do brejkových situací, jak jsme chtěli. To jsme potřebovali, pokyny tým plnil dobře a do poslední minuty. Tomu štěstí jste ale šli hodně naproti. Ve druhém poločase jste byli velmi aktivní a šli tvrdě za výhrou. Řekli jsme si, že soupeř trošku fyzicky odpadne, ti zkušení hráči prostě už tu rychlost nemají. Takže jsme chtěli být aktivní na míči, stále protivníka dostávat pod tlak, abychom jejich slabé stránky dokázali využít. To jsme plnili. Nemá cenu být někde zalezlí, když máme vhodné typy hráčů na útočení. Řekli jsme si, že na to kvalitu máme, bohužel v předchozích zápasech jsme to nedokázali prodat, neměli jsme ani sportovní formu, to musím přiznat. Vyhráli jste po pěti kolech. Prostějov byl možná ideální soupeř na chycení. Silný tým, favorit, neměli jste co ztratit. Přesně to jsme si před zápasem říkali. Ideální soupeř, chtěli hrát, nechtějí betonovat, jsou to fotbalisti, chtějí si to užít, což nám vyhovovalo. Už v minulém zápase jsme na Slovácku podali kvalitní výkon, ale nepovedlo se nám to přetavit v tři body. Před každým zápasem se silným protivníkem říkáte, že jde o srovnání kvalit vašich mladých hráčů se soupeřem. Jak to srovnání dopadlo nyní, hráli jste proti mužstvu, které je plné zkušených exligových borců. Bylo to srovnání spíš mezi zkušeností a mládím. Zabojovali jsme, rozhodlo nasazení, dynamika, kvalitní pohyb.

| 20.09.2016
Béčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva gólyBéčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva góly