Deset statečných vydřelo bod

17.02.2004 / A tým

Fotbalistům SK Sigma Olomouc se vstup do jarní části Gambrinus ligy vůbec nepovedl. Na Andrově stadionu včera v dohrávce 17. kola soutěže remízovali nula nula se zachraňujícím se Jabloncem. Což je zbytečná ztráta. Ale Sigma dohrávala bez zadáka Romana Hubníka, který se vykartoval v 57. minutě. Ve zbytku zápasu pak deset zbývajících statečných spoluhráčů provinilce vydřelo alespoň bod. SK Sigma Olomouc - FK Jablonec 0:0 Sigma nastoupila v očekávaném složení, tedy bez maroda Boušky, všichni ostatní hráči se stihli uzdravit. Úvod zápasu nenasvědčoval mizérii. V 6. minutě pálil z čisté pozice Babnič, jenže z úhlu trefil jen připravený koš brankáře Špita. Hosté odpověděli po chybě Cahy, který poslal do sóla Vodehnala. Ale hostující útočník minul zařízení domácí branky. V 17. minutě to zkoušel opět Babnič, po průniku posílal příhru do ohně, Hrotek ve skluzu jen těsně minul vlastní branku. Ve 29. minutě so ocitl nekrytý před Vaniakem Vodehnal, ale na domácího čaroděje mezi tyčemi nevyzrál. Pět minut před přestávkou už Andrův stadion zvedal ruce nad hlavu. To Špiláček poslal kolmičkou za beky Reitera. Olomoucký kanonýr zkusil obstřel, ten lehce tečován vybíhajícím Špitem proskákal o chlup vedle levé tyčky. Takže první půlka zápasu skončila bez branek. Ve druhém poločase chtěla Sigma urputně bojující Jablonec zlomit, ale její snažení vzalo rychlý konec. V 57. minutě přidržel Roman Hubník pronikajícího Šenkeříka, dostal žlutou, a protože už měl jednu z první půlky za podobný zákrok, musel do sprch o třicet tři minuty dříve než jeho spoluhráči. A to začal boj Sigmy alespoň o remízu. Deset statečných Hanáků dokázalo jablonecké přesile odolat. Ve zbytku zápasu ještě mohl Sigma strhnout výhru na svoji stranu. V 75. minutě po rohu hlavičkoval kapitán Kučera, jeho ránu pod břevno stihl Špit reflexivně vyškrábnout na roh. Rozhodčí: Puček - Pustka, Hruška. ŽK: R. Hubník. ČK: 57. R. Hubník po 2. ŽK. Diváci: 3 811. SK Sigma: Vaniak - Randa, R. Hubník, Kučera, Caha - Zbožínek, Špiláček, Hudec, Urbánek (63. Glos) - Babnič (90. M. Hubník), Reiter (69. Vyskočil). Trenér Petr Uličný. FK Jablonec: Špit - König, Hrotek, Hochmeister, Flachbart - Michálek, Herzán, Kordula, Weber - Vodehnal (88. Hušek), Šenkeřík (90. Čížek). Trenér Petr Rada.