Devatenáctka má další tři body

31.03.2012 / SCM

Tým SK Sigma Olomouc U 19 i ve třiadvacátém kole celostátní ligy dorostu zvítězil. Doma v Řepčíně měla devatenáctka za soupeře Jihlavu. Celé utkání se hrálo na jednu branku, gól ale padl až dvě minuty před koncem. Po rohovém kopu se trefil záložník Jiří Texl. Spíše než fotbal na pohled mohlo utkání připomínat házenou. Hosté se naskládali před vlastní šestnáctku a urputně bránili. To jim vycházelo hodně dlouho, protože kluci ze Sigmy tentokrát navíc měli slušnou smůlu v koncovce, nedařilo se proměnit ani ty nejvyloženější šance. Klaplo to až dvě minuty před koncem, kdy se po rohovém kopu prosadil Texl. „Takové zápasy se také hrají. Je to těžké, když soupeř brání v devíti na vlastní šestnáctce. Měli jsme proměnit šance na začátku utkání. S přibývajícím časem byli hráči trošku nervóznější, ale do poslední chvíle jsem věřil, že to zvládneme, věřil jsem v sílu tohoto mužstva. A to se potvrdilo. Trpělivost a nasazení se hráčům vyplatily,“ řekl trenér SK Sigma U 19 Augustin Chromý. SK Sigma Olomouc U 19 – Jihlava U 19 1:0 (0:0) Branka: 88. Texl. Rozhodčí: Zelinka. SK Sigma U 19: Arbeit – Studený, Svozil, Štěrba, Falta (89. Bača) – Hladík (65. Hýbl), Texl, Houska, Zahradníček – Schmidt, Holub (53. P. Ševčík). Trenér Augustin Chromý. Více fotografií z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc