Devatenáctka porazila také Znojmo

30.01.2013 / SCM

I ve čtvrtém utkání zimní přípravy tým SK Sigma Olomouc U 19 zvítězil. Devatenáctka porazila doma na umělé trávě Znojmo, jehož trenér Leoš Kalvoda poslal do hry převážně mladší hráče z kádru. Což ovšem neubralo na kvalitě zápasu. V úvodu utkání měli hosté několik šancí, při kterých domácí podržel výtečnými zákroky brankář Neuer. Sigmáci se postupem času srovnali se zdatnějším soupeřem, než jakého mají obvykle. A do pauzy šli do vedení. Ve 42. minutě se Bzirský šikovně uvolnil ve vápně, přihrál pod sebe a Danis dal na 1:0. Krátce po přestávce mohl zvýšit Studený, jeho rána zdálky skončila na pravé tyčce. V 72. zkazila konstrukce brány radost Buchvaldkovi, tentokrát stálo v cestě břevno. Šance měla ve druhém poločase obě družstva, ale gól už padl jen jeden. Sedm minut před přestávkou předložil hezkou příhru Vasiljev Fišerovi, který kolem vybíhajícího brankáře trefil, jak bylo třeba. „Byl to svižný fotbal, konečně jsme si zahráli s někým fotbal. Měli jsme dobré brankáře, chytili tak pět gólů, my jsme také měli nějaké šance. Ale fotbal to byl, myslím, docela dobrý, rychlý, v tempu,“ řekl trenér SK Sigma Michal Coufal. „Konečně nás někdo trošku z rychlostního hlediska prověřil. Kluci v soubojích proti mužům musí obstát. Někteří to v prvních deseti minutách těžko nesli, ale nakonec si dali říct a do soubojů chodili,“ podotkl. SK Sigma Olomouc U 19 - Znojmo 2:0 (1:0) Branky: 42. Danis, 83. Fišer. Rozhodčí: Křepský. SK Sigma U 19: 1. poločas: Neuer – Němeček, O. Ševčík, Hodis (30. Řehák), Hýbl – Bača, Banovec, Bzirský, Stříž – Danis, Reška. 2. pol.: Urbášek – Studený, Řehák, Hodis (75. O. Ševčík), Dvorský – Richter, Bzirský (75. Banovec), Langer – Fišer, Danis (60. Buchvaldek), Vasiljev. Trenér Michal Coufal. Více fotografií z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc