Devatenáctka přehrála doma Spartu

08.06.2013 / SCM

Závěrečný mistrovský zápas sezony 2012/2013 hrál tým SK Sigma Olomouc U 19 na hřišti číslo 2 Androva sportovního areálu proti pražské Spartě. Devatenáctka zvítězila, o zisku tří bodů rozhodla výtečným vstupem do utkání, kdy nedala soupeři šanci. V konečném pořadí patří SK Sigma U 19 třetí místo. V úvodu utkání Sigma soupeře smetla. V 8. minutě padla branka po střele Bzirského zpoza vápna, která se odrazila od tyče do gólmana a do sítě. O šest minut později nacentroval Vichta zleva a Chorý přidal druhý gól. Obrana hostů byla v rozvratu, mohli být rádi, že do přestávky nedostali další góly. Ale také se jim podařilo skórovat, i když šanci neměli, bylo to po hrubce v domácí defenzivě. V úvodu druhé půlky trefil Vichta z přímého kopu břevnu, pak na stejné části brány skončila střela Bači po výtečném průniku Bzirského. Zahozené šance se mohly v závěru Hanákům ještě vymstít, hosté v závěru zlobili a moc nechybělo k vyrovnání. SK Sigma Olomouc U 19 - Sparta Praha U 19 2:1 (2:1) Branky: 8. Bzirský, 14. Chorý – 36. Mejdr. Rozhodčí: Marek – Kotík, Častečka. ŽK: Studený – Hašek, Moravec. Diváci: 100. SK Sigma U 19: Urbášek – Studený, Hlavica, O. Ševčík, Němeček – Bača (67. Stříž), Richter, Kalvach, Bzirský (81. Buchvaldek), Vichta (73. Danis) – Chorý. Trenér Michal Coufal.